| bazuca17342 a întrebat:

Sunt din Bacau in clasa a VII-a. As vrea sa ma mut la Liceul de Arte semestrul asta, la Arte Plastice. Unde sunt acum, este o scoala gimnaziala normala. Credeti ca se poate sa ma transfer sau ar trebui sa astept pana in clasa a VIII-a? Cei care s-au transferat si stiu liceul, a fost usor? Trebuie sa dau un examen su ceva ca sa intru?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Cred că ar trebui să încerci din clasa VIII și să te interesezi din timp la secretariatul școlii să știi exact ce examene ai de dat.