| xCoolAvril a întrebat:

Bună,TPU. Sunt foarte deprimată. Sunt în clasa a 8a, iar anul viitor trebuie să dau la liceu. Şi trebuie neapărat să iau nota de admitere peste 9... dar eu abia ştiu la romana de 6, iar la mate sunt varză, abia dacă iau un 4 sad pană acum nu am învăţat absolut nimic şi sinceră să fiu nu ştiu unde mi-a fost capul; nu credeam că şcoala e atat de importantă. Şi regret foarte mult, dar acum nu pot da timpul înapoi. Şi acum cand încerc să învăţ nu mă pot concentra, mereu mă grăbesc sad. Ce pot să fac? Media din cls 5-7 nu o am peste 6. şi chiar trebuie să iau peste 9 anul acesta sad m-am gandit de nenumărate ori sa îmi pun capăt vieţii. sper să nu mă judecaţi. Voi ce aţi face în locul meu? Cum pot recupera 2 ani de materie în doar cateva luni? dau fundă

Răspuns Câştigător
| ღAnaSawakoღ a răspuns:

Pai ai nevoie in primul rand de ambitie si sa nu te descurajezihappy Incearca sa inveti cat mai mult intr-un loc cu liniste. Ti-as recomanda sa faci meditatii. Bafta

1 răspuns:
| Dariusuu a răspuns:

Bună.

Ce e cu atât pesimist?

Încă nu e târziu să faci o minune, crede în tine şi va fi bine. Învaţă de 2 ori mai mult decât trebuie.

Eşti doar clasa a 8 a nu eşti în clasa a 12 a să şti că nu mai poţi învăţata pentru bac.

Să ai grijă de tine!