| DeliaRenatta a întrebat:

sunt foarte slaba am 1, 68 și 56-57 kg uneori 55... toată lumea îmi spune sa ma îngraș și sincer cred ca dacă as fi puțin mai "pufoasa" cam pe la 60-65 as vrea sa ajung, as arăta perfect ...cum sa fac sa ma îngraș? Dacă fac sport slăbesc mai rau? Parca slăbesc pe zi ce trece, ieri aveam 57 acum am 56, oare de ce? Mananc normal. Adica mananc destul de Ok nu sunt sa zici ca mananc puțin și de aia sunt slaba. Ce alimente sa consum ca sa ma îngraș cat mai repede? Mulțumesc happy

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AlexValentinn a răspuns:

Nu te mai uita zilnic la cantar ca vei forma o obsesie pentru greutatea ta. Te ingrasi daca esti in surplus caloric, adica daca mananci mai multe calorii intr-o zi decat organismul tau arde. Daca vei manca cat arde te vei mentine iar daca mananci mai putin decat arde vei slabi. Si da, sportul arde si el calorii, poti sa faci sport si sa mananci mai mult ca sa acoperi deficitul de calorii. De preferabil ar fi sa faci sala pentru marirea muschilor, ca sa poti sa arati bine, nu cred ca vrei sa te ingrasi doar cu mancare si sa pui grasime pe tine.

2 răspunsuri:
| Anonima163333 a răspuns:

La aprox 56 de kg si 1.68 nu esti exagerat de slaba, doar cu vreo 4 kg, care se pun usor.

| DeliaRenatta explică (pentru Anonima163333):

Mulțumesc happy încerc din greu sa le pun dar nu pot deloc...