| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte trista. De cand am crescut mai mare imi e rusine cu mama mea. Aceasta este foarte urata, ridata si se imbraca foarte urat. Noi ( eu mama si tata ) locuim cu bunicii. Mama nu munceste, numai tata, iar bunicii au o gospodarie mare de care mama are grija. Imi e foarte rusine pentru ca ea se murdareste tot timpul cand lucreaza in gradina sau da de mancare la animale. Are un vocabular taranesc si nu e deloc eleganta. Tata o supara mereu pe mama din diferite motive, iar ea se enerveaza foarte tare si incepe sa tipe la toti. Cand eram mai mica nu aveam o problema cu asta, dar acum ca sunt in clasa a 8-a imi e foarte mare rusine cu ea. Nu e ca alte mame, ale altor copii care sunt mai saraci ca noi. Avem o situatie materiala buna, insa mama e foarte zgarcita si spune mereu ca daca ea nu a avut cand era mica trebuie sa ma obisnuiesc si eu cu,, Greul,,.O iubesc, dar mi-as dori sa se ingrijeasca mai mult si sa fie mai feminina. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Indiferent cum se imbraca si cate riduri are e totusi mama ta care ti a dat viata si te a crescut

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mama mea nu si a cumparat haine 12 ani cat am fost eu la scoala ca sa imi cumpere mie cele mai noi si mai frumoase lucruri.

tie nici nu ar trebui sa iti dea de mancare maicata daca ar sti ce crezi despre ea.

Si la urma urmei parintii sunt acasa, prietenii la scoala si in oras. Nu vad ce treaba are maica ta cu prietenii tai, ca doar nu merge cu tine la scoala

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu eram saraci, dar cand eram eu elev erau alte vremuri, alte sacrificii.

| Lam a răspuns:

Prin asa ceva trecem multi dar niciodata sa nu iti fie rusine cu parintele tau bucura-te ca mama ta este o femeie muncitoare si tine de venitul familiei si gandeste-te ca altele stiu doar sa cheltuie si sa se "aranjeze" ceea ce poate face oricine... sa ai grija de o gospodarie si de un copil este greu... apreciaza-ti mama asa cum este happy, cat despre vestimentatie discuta direct cu ea acest aspect, fiind mai tanara esti in tendinte ofera-i cateva sfaturi happy succes!

| mariella01 a răspuns:

Pai daca nu da ea de mancare dai tu?

| mariella01 a răspuns:

Sper sa nu te bata D-zeu c-ai parerea asta despre mama ta.de ce vb asa de"suntserios"mai esti si aroganta dupa ce ca esti...