| GwenStefani a întrebat:

Sunt in clasa a 10-a, profilul stiinte ale naturii si as vrea sa ma transfer pentru ca simt ca nu mi se potriveste acest profil.

Si cea mai potrivita pentru mine cred ca este filologia, dar m-am gandit si la bilingv.

Credeti ca o sa ma descurc? Ca o sa fie o schimbare prea mare?

P.S: ma descurc la matematica cat de cat si la biologie(oricum tine doar de tocit), insa la chimie si fizica nu. Sincera sa fiu, nici n-am incercat sa le inteleg.

M-am gandit la filologie pentru ca imi place romana, stapanesc gramatica si ma pricep la comentarii, imi place sa citesc si de fel sunt mai... visatoare. Vreau sa am o slujba care sa ma reprezinte, care sa mi se potriveasca.

Sper totusi sa nu fie o problema istoria, niciodata nu m-a fascinat.

Ma pricep si la engleza, insa nu si la franceza(ma axasem doar pe o limba straina, deoarece sunt la pofil de stiinte). Iar latina n-am facut deloc pana acum.

1 răspuns:
| Unbelievable a răspuns:

Bună. Și eu am fost în situația ta. Nu mi se pare că va fi o schimbare atât de mare, depinde în ce măsură te vei adapta. Trebuie să te gândești la viitorul tău, la ce te definește, iar dacă tu crezi că transferul este răspunsul, atunci nu mai sta pe gânduri; decizia îți aparține în totalitate. Îți urez succes!