| Anonymus52 a întrebat:

Sunt în clasa a 7 a si azi penultima ora aveam geografie, deoarece este vineri si era ultima sapt de școală, colegii mei au zis sa plecam toți. Eu fac naveta si nu aveam timp sa ajung la autobuz, așa că am rămas cu niste colegi sa repete pentru un spectacol. După ceva timp unul dintre noi a primit un mesaj in care spunea ca proful a venit la ora si ca ne-a pus absent.

Sa-i zic mamei? ( ea m-ar întreba de ce nu am sunat-o sa vina sa ma ia pentru ca am impresia ca era in oras la ora aia).

Răspuns Câştigător
| Rd79 a răspuns:

Nu stiu de ce ar trebui sa-i zici mamei despre asta, decat asa, ca fapt divers.

8 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Este doar o absenta, nu este nimic grav.

| Raven a răspuns:

Spune-i exact ce ne-ai spus și nouă, nu văd de ce s-ar supăra, nu umblai aiurea pe coclauri, erai acolo la o repetiție și ar trebui să înțeleagă că nu puteai rămâne doar tu în clasă dacă toți colegii tăi chiuleau. Nu de alta, că o absență nu e mare lucru, dar să nu afle din altă parte (se mai întâmplă) și-atunci ar fi poate mai nasol că s-ar întreba ce-ai făcut tu în timpul ăla de nu ai curajul să-i povestești.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa-i spui mamei, ai incalcat legea scolara si ai absenta in catalog, iar la o adica, ti se poate scade nota la purtare.

| Andreeush a răspuns:

Și eu am chiulit o dată de la ultima oră cu colegii, aveam franceza. Profa sa supărat că a găsit clasa goală laughing ne-a pus absent la toți.
Până la urmă e vorba doar de o absență, nu ar trebui să îți faci atâtea griji. Poți să îi spui mamei tale dacă vrei.

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Poti sa-i spui mamei tale daca esti intr-o relație super buna, dar daca face crize eu zic sa nu-i zici. E doar o absenta, nu inteleg de ce te stresezi + ca nu esti singura, e toată clasa.

| Andreeauta a răspuns:

Eu daca aş fi in situatia ta i-aş spune adevarul si ca nu se va mai intampla. Pana la urma fiecare suntem oameni si mai avem nevoie de o pauza. Puteai sa te invoiesti de la profesor daca nu aveai chef de ora

| aXy99 a răspuns (pentru Andreeauta):

De parca profesorii te invoiesc rolling on the floor

| Anonymus52 explică:

Problema este ca pana la urma a plecat doar jumătate de clasă.