| onuticuta200312 a întrebat:

Sunt in clasa a sasea si particip la concursul de geografie Terra, am participat si anul trecut! Anul acesta am mult mai multe emotii iar olimpiada este maine. Vreau sa ajung la judeteana dar anul trecu am luat 85 de puncte si la locala si la judeteana si asta m.a descurajat putin! Sfaturi?

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Hai ca poti!
Nu te gandi la anii trecuti.
Eu, intr-un an, la o faza din 120 am facut 89, iar anul celalalt 118.
Orice e posibil.Depinde de corectori.

| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns:

Fii puternic/a! Nu lasa trecutul sa te descurajeze! Mihai Viteazu a avut lupte pierdute, dar nu l-au descurajat! Hitler a avut multe lupte pierdute, dar nu l-au descurajat! Si nu te gandi la sfarsitul lor, pentru ca la tine nu e situatie de razboi happy.

Scapa de emotii si de descurajarea asta. Stai calma, de parca stii ca ai sa castigi.