| Elena20022903 a întrebat:

sunt in clasa a8a si la primavara s-ar putea sa ma mut din Prahova in Buzau, dar nu se stie sigur. Am o intrebare: daca intru la liceu din Prahova ma pot transfera inainte sa incep scoala la Buzau?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă îţi schimbi domiciliul, atunci te poţi transfera :)

Vezi alte detalii despre transfer în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......fo-ma-pot/

Toate cele bune!

| ishallhelpyou a răspuns:

Teoretic da, trebuie sa mergi pe la inspectoratul judetean cu unul din parinti, ei trebuie sa aduca o foaie care atesta ca te-ai mutat in oras, eventual o copie legalizata a actului de proprietate.
Nu stiu exact pasii, dar eu asa ii vad.

| Gabriel_Alexandru_1997_Oy8l a răspuns:

Da, poti sa te transferi.