| anonim_4396 a întrebat:

sunt in italia din clasa a 4a. ash vrea sa ma inscriu la un liceu din craiova..am incercat in demetrescu dar nu au acceptat pentru ca au spus k invatamantul din romania este mai greu dekat in italia si nu au vrut sa ma ia. daca stiti vreun liceu care accepta. reincep clasa a 9a..sunt din Craiova.

5 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Fără supărare, dar după felul cum tastezi, nu cred că te va accepta vreun liceu din România.
Încearcă să faci o şcoală profesională.

| lorena15 a răspuns:

Normal ca e mai grea, parera mea e sa cauti un liceu care de accepta si sa te pui pe invatat daca vrei sa faci ceva, funda?big grin

| Diana0727 a răspuns:

Asa e, invatamantul din Romania e mult mai greu decat cel din strainatate! Cauta un liceu in care se fac materiile la care te pricepi cel mai bine! Va fi mai greu la inceput, dar in final te vei obisnui! Si eu sunt tot din Craiova, la Fratii Buzesti, dar nu iti recomand acest liceu, e printre cele mai grele din toata tara! In fine, sper sa ai noroc, pa-pa!

| DeeaMariia a răspuns (pentru Diana0727):

Da dar nu stiu niciun liceu care ar accepta.