| anisoara22 a întrebat:

Sunt intr-o dilema. Sunt fata, si am inceput de pe la 13-14 ani sa am un comportament agresiv. Observ acum ca fetele agresive(care in mare parte constituie anturajul meu) sunt etichetate cu "comportament de mahala" "de satra" sa. Am realizat ca trebuie sa schimb asta, sa ma comport mai mult ca o "domnisoara".
Problema-i ca pur si simplu nu pot vedea rezolvarea unei probleme fara agresivitate, fara sa te ameninte/jigneasca celalalt si tu sa-l ameninti la randul tau (nu eu dar unii ajung si la bataie). Inteleg ca e gresit si ca "nu asa se rezolva problemele" dar nu stiu, nici nu prea pot sa-mi imaginez. M-am gandit sa las deoparte o parte din anturaj.
Alte idei? Sfaturi? Cum sa fac sa fiu mai "domnisoara" si nu asa badarana?

2 răspunsuri:
| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Eh...Si eu sunt ca tine. laughing M-am batut cu toti baietii din clasa si cred ca daca nu te deranjeaza asta ar trebui sa ramai asa.Pana sa citesti chestia aia nu aveai nicio problema, nu? Nu poti sa ramai asa daca te simti bine? Daca vrei sa te schimbi poti sa faci mai pe indiferenta, eu asa fac, dar uneori si mie imi e greu sa ma stapanesc.Succes! happy

| Apac a răspuns:

Agresivă? Adică? Ești cum ești, nu știu ce te stresezi atât. În plus, băieți apreciază o fata care nu se lasă călcata in picioare de nimeni, care are caracter.