| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Sunt nervoasa si incep sa am descarc aici.Nu e nicio problema grava, dar totusi...Peste 3 saptamani plac in excursie in strainatate cu scoala, iar ieri am fost sa-mi cumpar cate ceva de imbracat. Mi-am luat o geaca super tare, crem. in fine. Ajung acasa, ii zic prietenei mele cam cum arata si ii zic sa nu isi ia la fel ca mine(pentru ca urasc copiile), pentru ca des face asta(de parca ea n-ar avea personalitate). Azi vine la mine mandra, si imi zice ca sia luat si ea la fel ca mine x(angry. Mia aratat- si e exactttt.Acum nici nu mai ma bucur de geaca...nu e originala, nu stiu ce sa zic. A costat si foarte mult, si de aceea nu pot sa mai imi iua alta.Deci urasc copiiile, acum ce sa mai fac?

Vreau si eu un sfat... x(

Răspuns Câştigător
| iStol3uRiPhone5 a răspuns:

UUUhhh phbbbbt... Najpa situatie - Duar ca - a cam fost greseala ta : Nu ar fi trebuit sa'i spui de geaca straight face N-am idee pe moment- staaai - aaaah straight face Mda Ai putea sa ti-o personalizezi putin --- si --- ai putea sa-ti iei si o gentuta dragutsa - daca nu ti'ai luatwinking

4 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Spune-i ca te deranjeaza faptul ca te tot copiaza, daca e o prietena buna va intelege big grin

| Luori a răspuns:

Ii spui prietenei tale ca te deranjeaza, ca impresia pe care ti-o face nu este buna si placuta si ca doresti ca ea sa se imbrace cu ce doreste, nu cu ce vede la altii.
Pe partea cealalta, tu nu mai fi mofturoasa; daca vrei sa fii "originala" ia un ac si-o ata si fa-ti propriile haine.
Data care vine nu-i mai spune prietenei caci o sa observe ea cand e timpul si atrage-i atentia.

| FucktheSystem a răspuns:

Esti constienta ca daca iti comperi o geaca dintr-un magazin cel putin o persoana are una la fel? Adica ce conteaza daca e prietena ta sau nu. Dca avrei sa fi originala fa-ti haine pe comanda. Adica totusi ce te miri atata ac si-a mai luat cineva la fel ca tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

FucktheSystem.dap sunt constienta,dar e altceva ca o persoana care sta la mii de km distanta sa aiba aceeasi geaca,fata de prietena ta care o vezi in fiecare moment.+ca ea merge in excursie...Pur si simplu nu-mi place ca cineva(idiferent daca imi e prietena,bunica, mama, sora etc) sa aiba aceleasi haine ca si mine...nu ma simt eu bine,acum geaca nu mai are nicio valoare, nicio frumusete, nimiccrying(