| RamyF a întrebat:

sunt putin ingrijorata, de cateva saptamani visez niste lucruri ciudate.Am visat-o pe o matusa ca era intr-un pat si pe perete era o carpeta rosie, brodata, patul era jos iar langa pat era o masa la care stateam eu cu mamaie(sora ei). Cand m-am trezit i-am spus mamei visul si mi-a spus ca exact asa avea in casa strabunica, mama matusii. Tin sa mentionez ca eu nu am vazut in viata mea casa aia, mi-a spus mama ca o data cand aveam 7 luni am fost acolo si imediat dupa aia in aceeasi zi a murit strabunica iar casa a fost daramata.Asta ma socat un pic, pentru ca exact asa cum am vazut in vis asa era in casa, cel putin asta sustine mama.Am zis, ok ce se poate intampla, nu s-a intamplat nimic insa aseara am visat ca mi-au cazut mai multi dinti, nu imi amintesc foarte bine insa stiu sigur ca fusese un fel de accident si aveam multe cioburi in gura, in gingie si imi amintesc de o oarecare durere.Stiu ca asta inseamna ca iti moare o ruda sau ceva...de acest gen! Acum ma gandesc la matusa aceea, deoarece este bolnava, batrana si mai ales ca atunci cand am visat-o eu ca statea in pat, in casa mamei sale, in aceeasi noapte si mama a visat-o, intr-un alt mod, insa nu de bine.
Voi ce parere aveti? Eu am mai visat o data ca mi-a cazut un dinte, si dupa o luna a murit o bunica.Insa nu am simtit durere, desi tineam mult la acea femeie!
Va multumesc!

4 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Daca tu crezi in tot ce se zice aia se va intampla,visele propi daca ai sti sa ti le decodifici inseamna alceva dar nu ceva rau,ceva ce iti poate spune viitorul tau,asta ar fi un secret al vietii cum s-ar spune,dar trebuie doar sa iti dai seama. Faza cu cazutul dintelui,probabil ai tot crezut ce sa zis si de aia s-a intamplat, sau a fost o coicidenta, da pusa la iveala in acel moment numai ca sa crezi in zicerea asta.Cand te pui la somn incearca sa te gandesti la alceva.

| rastamanroby a răspuns:

Hmmmmm.Cam greu de raspuns.Incearca sa nu te mai gandesti la chestii din astea.Si eu ma gandeam iaite de culcare ce o sa ma fac eu cad o sa moara mama si tata si in fiecare seara adormeam plangand.Si atunci mi-am zis sa nu ma mai gandesc la chestii din astea. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| RamyF explică:

Va multumesc!
@bgd18, eu nu sunt asa mult cu biserica si cu slujbele, sincer sa iti zic am avut inclinatii spre a deveni ateu...insa mi-am dat seama ca cineva acolo sus chiar exista, m-a ajutat cand am avut nevoie si nu contest acest lucru, dar cu biserica si slujbele...nu este genul meu! Nu cred in "puterea" preotilor si nici in biserica plina de icoane pe care unii le saruta si se inchina in fata lor.Am o viziune diferita asupra credinteti, oricum, iti multumesc pentru raspuns!

| bgd18 a răspuns:

Astea sunt lucruri babesti.iti cade un dinte.moare cineva.Atatea zile a avut de la Dumnezeu.Incearca.seara.inainte de culcare.sa faci o rugaciune de noapte, un paraclist.O sa te ajute. Poate daca iti faci timp, merg si duminca la slujba.Nu zice nimeni sa stai la toata.Dar.mergi.o sa-ti prinda bine.