| anonim_4396 a întrebat:

tasta PRINT SCREEN stiu ca se foloseste pentru a realiza capturi de ecran(a fotografia ecranul) si stiu ca poza se duce in folderul Clip board. dar eu nu gasesc folderul asta, nu stiu unde este. ma puteti ajura. dau FUNDA! AM nevoie URGENTA!

Răspuns Câştigător
| Alecsyyya a răspuns:

Urmeaza urmatoarele instructiuni:
-dai la "Print Screen"
-deschizi Paint-ul si dai la Ctrl + V
-o sa iti apara imaginea in Paint
-apoi trebuie doar sa o salvezi

2 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Dai pentrusc (print screen), apoi mergi in paint si dai lipire (paste) acolo. De acolo poti s-o copii si lipesti absolut unde vrei tu. (sfat: daca ai laptop trebuie sa tii apasat simultan pe fn si pentrusc ca sa mearga)
Baftawinking

| ghineanamaria a răspuns:

Ce zici u de clip board? Alecsyyya ti-a dat raspunsul corect.Nu mai am dc sa raspund si eu caci asa as fi zishappy