| bisericamatii a întrebat:

Buna TPU! terminand clasa a 8 a si dand examenul, am obtinut o medie destul de buna unde pot intra oriunde in oras... ideea e ca nu stiu la ce profil.imi place mult istoria si matematica si as merge ori la mate info ori la stiinte sociale si sunt foarte indecisa...
la mate info ai mai multe oportunități cica, dar in 5-8 n am invatat deloc materii precum fizica chimie tic si mi-ar fi foarte greu
la sociale mi-ar fi mult mai usor dar ideea ca nu prea ai la ce facultăți sa ma duc dupa...nici in viitor nu stiu ce sa ma fac sincer
voi ce mă sfatuiti?

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Mate info. Acolo faci și istorie timp de 4 ani. La sociale nu o sa faci matematica decât parca in primii doi ani și aia nu e cine știe ce.
Oricum la liceu profesorii fac cu voi niște ore recapitulative. Dar in principal materia de liceu nu seamănă cu cea din gimnaziu.