| Barbie69 a întrebat:

Buna tpu..trebuie sa fac o compunere cu titlul,, Abastre sunt serile,, .....shi nu stiu cum sa o fac..imi puteti da ceva ideei?

Răspuns Câştigător
| ewgy a răspuns:

Pai, ai putea scrie in introducere despre o dupa amiaza cu prietenii pe tarmul marii, descrii peisajul, cuprinsul ceva actiune si sfarsesti actiunea pe tarmul marii descriind din nou peisajul care se intuneca si zici ca serile sunt albastre, cerul albastru fiind intunecat de venirea rapida a noptii, iar regina noptii-luna, sclipitoare ca... sta mandra in toiul un seri albastre de toamna

1 răspuns:
| ByaBibiutza a răspuns:

Poti sa descrii serile, sa adaugi figuri de stil. Cum ar fi: Albastre sunt serile de vara, sclipitoare... Stelele lucesc de parca ai fii niste reale... Etc. fundita plz?