| danyz a întrebat:

Trec in clasa a noua si vreau sa intru la profilul matematica-informatica.Ce carti va trebui sa citesc la romana? Nu am ce face si zic sa citesc de pe acum ca sa nu mai stau sa le citesc atunci.Alta intrebare ar fi cate ore de informatica se fac pe saptamana si daca se face si TIC.Si cumva se face logica o ora pe saptamana? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| kzd a răspuns:

Ce a spus prietenul mai jos este programa pentru clasa a 10-a, ma scuzi laughing. Pentru clasa a 9-a ai : Mara- Ioan Slavici, Jurnalul adolescentului miop- Mircea Eliade, Amintiri din copilarie- Ion Creanga si optional De veghe in lanul de secara- nu mai stiu autorul, si Maytrei-Mircea Eliade. Le-am citit pe toate. Poti sa incepi cu Jurnalul adolescentului miop. O zi buna!

| 7QA3 a răspuns (pentru kzd):

Nu este a 10-a happy. Am uitat unele pe care le-ai mentionat tu, precum Jurnalul adolescentului miop- Mircea Eliade, Amintiri din copilarie- Ion Creanga, dar eu le-am citit pe astea in clasa a 9-a happy.

| kzd a răspuns (pentru 7QA3):

Ok

| 7QA3 a răspuns:

Programa depinde la romana de la profesor la profesor, oarecum. In principiu, ar trebui sa ai : La Tiganci - de Mircea Eliade, I.L. Caragiale - La hanul lui Mânjoală, Ioan Slavici-Mara, Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi - Camil Petrescu. Succes!