| anonim_4396 a întrebat:

uitati care e treaba. m-am apucat de fumat de curiozitate mai mult. dar ideea e ca nu imi prea aduce satisfactie iar cand fumez. fumez cam jumatate de tigara..si daca fumez una sau doua pe saptamana. e vreo problema..adica ma afecteaza cu ceva?straight face.

Răspuns Câştigător
| EyesSad17 a răspuns:

Da te afecteaza din punctul de vedere al sanatatii
Tu stii cat rau iti poate face o tigara dar un pachet? Nu ti-a recomanda deoarece duce la moarte cancer intr-un cuvant iti afecteaza sanatatea si dupa aia decesul incearca sa le inlocuiesti cu o guma daca nu te poti abtine am sa iti dau cateva link uri pentru a de lasa de fumat
uite linkurile si sper sa incerci sa te lasi de tigari pentru ca nu esti grozav/a daca fumezi nu te lasa influentat/a de cei de langa tine chiar daca ei iti spun si te critica ca esti o/un fraier/a sa nu ii crezi pentru ca nu esti din contra le demontrezi ca ai o personalitate puternica si nu esti copy paste si nu o lua ca e cool sa fumez pe moment poate crezi ca esti la moda ca esti smecher/a iar dupa aia o sa ai o varsta si o sa iti dai seama cat de fraier/a ai fost ca inceput sa fumez de mica
De vei trezi ca ai probleme de sanatate si pentu ce ca ai vrut sa fi cool smecher/a la moda pentru ani aia pe care ai avut nu merita sa fumezi nu duce la nimic
Link uri
http://www.eva.ro/......-4130.html
http://www.lasatdefumat.ro/metode-fumat.html
Ai sa regreti (iti spun din experienta )

Consecintele fumatului
Link
http://www.topsanatate.ro/......-post.html

in primul rand tu sa ai vointa sa te lasi de fumat ^^
iti doresc tot binele si mult succes in viata
Viata e frumoasa si fara Fum de tigara ^^ nu le face vanzare la astea cu tigara ^^ nu merita
Ai grija de sanatatea ta crede-ma ca conteaza foarte mult ^^

5 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Da, normal. Nu conteaza ca fumezi azi o tigare si mai fumezi alta peste o saptamana...
Lasa-te de fumat acum ca o te trezesti ca nu poti sta fara ele... Ai grija, bafta!

| Buuff a răspuns:

Orice tigara te afecteaza. Indiferent cu ce arome si alte prostii. Daca nu-ti place un mai fuma. N-are rost serios. Mai ales de la o varsta mai frageda. Adica iti strici sanatatea degeaba. Macar de-ti placea si iti dadea vreo stisfactie dar asa chiar n-are rost.happy

| SMarius a răspuns:

La fel fumez si eu, la ocazii speciale, cand imi vine pofta...Acu n-or fi ele prea sanatoase, dar ce e sanatos in ziua de azi! O viata avem, si aia vai si amar de ea! daca putem sa o indulcim cu cate ceva, e binevenit!happy

| marycroitor a răspuns:

Fiecare tigara afecteaza.lasa-te acum cat nu e prea tarziu

| AndreeaSanziana a răspuns:

Buna eduard! Am multi prieteni care s-au apucat de fumat, mi-au spus ca nu pot sa se lase deoarece corpul le cere din ce in ce mai mult. Depinde si de varsta ta. Daca poti sa te controlezi nu e o problema sa fumezi o tigara ocazional la vreun party, o zi onomastica etc. Sfatul meu este sa te lasi cat mai poti! sper ca te-am ajutat!