| mikutzzza1000 a întrebat:

Una dintre prietenele mele are un iubit simpatc, si poate prea glumet, eram odata in parc cu mai multi prieteni, printre care si prietena mea care s-a intalnit cu iubitul ei, au venit la noi, eu atunci l-am vazut pentru prima data, am facut cunostinta si a inceput sa se dea la mine, sa ma ia in brate, sa ma tina de mana, si chiar sa-mi faca complimente, si toate astea de fata cu iubita lui(care e si una dintre cele mai bune prietene ale mele)... mi-a cerut pana si numarul de telefon...si normal ca nu am vrut sa il dau, si l-a cerut chiar iubitei lui, ea s-a uitat urat la mine de parca as fi facut eu ceva, tin sa mentionez ca de fiecare data cand incerca sa ma ia in brate, sau lucruri de genu, ma feream de el. Dupa ce am plecat din parc prietena mea (iubita lui) a inceput sa ma faca cu ou si cu otet, dar ce vina am avut eu intr-un final, ca nici macar nu prea vorbeam cu el, stiind ca ea e destul de geloasa, si tot timpul a avut impresia ca ma inteleg prea bine cu iubitii ei, adevarul e ca ma intalegeam destul de bine, dar nu era niciodata mai mult de o simpla prietenie, dar e avea impresia ca ei au mai mult cu mine.Cu baiatu de care am vorbit mai sus este impreuna de o saptamana, dar a umblat dupa el in jur de 4 luni si dupa multe apeluri la care el nu raspundea, si dupa multe intalniri la care tot el nu venea, intr-un sfarsit au reusit sa fie impreuna, ea este morta dupa el, chiar ea a recunoscut(nu de fata cu el), insa el, nu stiu, poate o fi si el ca de aia sunt impreuna, dar nu prea pare, dar na eu de unde sa stiu ce o fi in mintea lui.Eu am avut impresia ca a glumit cu tot teatru ala in care se dadea la mine, ba mai mult ne-a prezentat unui prieten de a lui caruia i-a spus ca ea este prietena lui, iar eu amanta (printre ras), normal ca nu am stat degeaba si i-am spus sa mai lase glumele, sunt o persoana care chiar sti de gluma dar prietena mea nu prea.Eu am incercat sa-i explic ei ca el doar era pus pe glume, ea nu prea a intales si cam s-a suparat. E faza e ca mai pe seara iubitul ei m-a sunat( nu i-am raspuns) de vreo 4-5 ori si mi-a trimis un sms ca sa raspund ca cica el vrea sa ne „ combinam", i-am scris inapoi ca eu nu dau o prietena pe un baiat, si nu a mai zis nimic, nici nu a mai sunat, chestia e ca pe drum inainte de faza cu sms-urile, cand eram inca in parc a spus ca prieteni de inseala (el a spus-o in alt mod, mai inacdecvat) pe la spate si ca pe fata sunt ce-i mai buni, nu stiu daca a vrut sa demostreze ceva cu asta, dar faza e ca nu pot sa-i spun prietenei mele de sms-ul ala, ca tot pe mine s-ar supara.Deci ce ar trebui sa fac? Ca daca nu-i spun, poate ii spune el si tot eu ies aiurea.Eu cred ca fazele astea au fost facut in gluma dar, daca nu!? Ce parere aveti totusi si de relatia celor doi? Am uitat ca ea are 15 ani, eu 16 iar el 19, ce situatie complicata

P. S. scuze pentru roman

Răspuns Câştigător
| InoTkd95 a răspuns:

E ceva mai complicat si datorita varstei pentru ca baiatul e destul de mare si ar putea sa incerce sa,, rada" de voi.Eu zic sa incerci sa vorbesti mai deschis cu prietena ta, iar daca nu reusesti sa vb chiar cu baiatul asta si sa incerci sa intelegi ce e in capul lui si daca cu adevarat tine la prietena ta. Te sfatuiesc sa nu te combini cu el pentru ca s-ar putea sa suferi si tu la sfarsit. Succes si daca mai e nevoie de vreun ajutor lasa msg privat. Papa:*

1 răspuns:
| Graphee a răspuns:

Bună.
Din câte am înţeles din povestea ta, am înţeles că ai o prietenă foarte bună şi respectiva are un prieten şi îţi face tot felul de avansuri. Eu cred că nu au fost glume, ci e un nesimţit.
Cum poate să facă aşa ceva? Măcar să îi spună în faţă prietenei tale, că nu îi place de ea. Şi gata.
Oricum, prietena ta tot va afla cândva. Doar nu este "chioară". (Scuzaţi expresia) Mai bine spune-i, să afle. Dar, dacă vrea să distrugă prietenia pentru un asemenea băiat. Face o greşeală foarte foarte mare.

Îţi urez multă baftă.
Şi o zi bună.