| EMMA_8092 a întrebat:

Buna TPU urgent am o problema.crying vreau sa slabesc va dau aici 5 diete care e mai eficienta [mai buna] ca sa slabesc rapi app sunt la scoala inca 2 saptamana. de la 8-2
astept raspunsuri caree e mai buna:X fundita+vot!

DIETA 1 :

Ziua 1:
Dimineata: o cana cafea + o felie paine prajita
Pranz: un ou fiert (tare) +1 fruct + 1 iaurt
Cina: 200 g piept pui la gratar + o salata verde taiata marunt, peste care se stoarce o jumatate de lamiae + o lingurita ulei de masline

Ziua 2:
Dimineata: o cana ceai (cu o lingurita miere) + o felie paine prajita
Pranz: 150 grame branza de vaci (dulce)
Cina: un fruct

Ziua 3:
Dimineata: o cafea
Pranz: un ou fier (tare) + o felie paine prajita
Cina: 200 grame peste fiert in aburi, peste care se stoarce zeama de lamaie, se serveste cu o garniture de legume fierte (200 g la alegere)

Ziua 4:
Dimineata: o cana ceai (cu o lingurita miere) + o felie paine prajita
Pranz: 1 iaurt + 150 grame cartofi fierti peste care se presara patrunjel dupa gust
Cina: o salata de legume proaspete + o jumatate lamiae + o lingurita ulei de masline

Ziua 5:
Dimineata: o cafea
Pranz: un ou fiert (tare) + o felie paine prajita
Cina: 200 g carne de vita la gratar + o salata verde taiata marunt, peste care se stoarce o jumatate de lamiae + o lingurita ulei de masline

Ziua 6:
Dimineata: o cana ceai (cu o lingurita miere) + o felie paine prajita
Pranz: 150 grame branza de vaci (dulce)
Cina: 1 fruct

Ziua 7:
Dimineata:o cafea
Pranz: un ou fiert (tare) + o felie paine prajita + un fruct
Cina: 200 grame gratar (la alegere) + o salata verde taiata marunt, peste care se stoarce o jumatate de lamiae + o lingurita ulei de masline

-------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------- -------------
DIETA 2

dimineata -cereale(din porumb sau ovaz-simple costa putin si dsunt sanatoase) cu lapte
pranz-
cartof fiert cu pui la gratar(iei 3kg de cartofi si o caserola de piept sau pulpite si iti ajunge 2 saptamana)
o alta alternativa mamaliga cu branza, paste cu branza si sos de rosii(atat nu mai adaugi nimic), peste cu mamaliga, supa de legume, orez cu ciuperci, salata de(sfecla rosie, varza rosie, de rosii)cu pui.
cina-iaurt, fructe, peste,, salate.
Sport 1 ora/zi
Apa, ceaiuri, lapte, sucuri naturale(2l/zi)

-------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------- -------------
DIETA 3

Dimineata mananc cereale fitness, la scoala imi fac de acasa un sandwich cu paine graham, ca sa nu ajung infometata acasa si sa mananc mult. iar cand vin de la scoala mananc ceva usor. piure cu piept de pui. pui fiert, mazare cu pui fiert, salate, orez, peste. si inainte de culcare fac abdomene si bicicleta, apoi ma masez cu crema anti celulitica cam 5 minute.

-------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------- -------------
DIETA 4

1 kilogram pe zisickOra 8:00 – 1 cafea(sau ceai)
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba

-------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------- -------------
DIETA 5

Ex: ora 7-8: o felie paine prajita o rosie.
Gustare ora 10 :un mar
Ora 13 : Salata de legume [fara sare, ulei de f. s]
Gustare ora 15: 1 mar
Seara ora 18: salata de legume, sau peste/pui la gratar!

-------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------- -------------

1 răspuns:
| litlledolleioanna a răspuns:

Ultimele 2 slabesti repede cu ele primele nu prea dar nu as opta pe ultimele nu este sanatos incceraca una dintre primele 3 dar mai elimina din branza si carofi si daca ai putea sa-ti faci supa de varza gasesti reteta pe internet cu cat mannaci mai multa c ata slabesti mai mult