| Izabelapff a întrebat:

Urmeaza sa plec cu proiectele Erasmus intr-o excursie de 1 saptamana cu scoala. Am medie buna, cazez si pe cineva deci imi pot alege unde vreau sa plec. Din toate tarile puse la dispozitie ma tenteaza cel mai mult Grecia si Turcia. Ce ar fi mai ok sa aleg? In Turcia voi pleca in perioada lunii martie si Grecia in mai. Ce ar fi mai ok sa aleg?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

In Grecia e mai sigur decât în Turcia. In plus de asta vei întâlni multi români în facultățile din Grecia care sunt cu Erasmus veniți și de a-și face masterul. Turcia cum e intrată în război, nu recomand, asta daca vrei sa te mai întorci pe picioarele tale acasă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Grecia, e mai safe

| sierra1 a răspuns:

Nu poți să le alegi pe amândouă?

| Izabelapff explică (pentru sierra1):

Nu

| sierra1 a răspuns (pentru Izabelapff):

Unde n-ai fost