| Georgii a întrebat:

Va rog ajutati`ma cu o compure la romana in care trebuie sa integrez locutiunile astea adverbiala: din cand in cand, la dreapta, la stanga, pe nesteptate. Va rog ajutati`ma dau funda. Chiar nu am idei. Multumesc.

1 răspuns:
| YourFriend a răspuns:

Hm... Pai incepe asa:
Nu este greu sa ajung la scoala de unde locuiesc eu, doar ca este mult de mers: trebuie sa o iau doar in sus pe alee, prima la stanga, iar la dreapta este scoala unde invat eu. Din cand in cand, ca sa ajung mai repede, iau ori taxi-ul, ori autobuz-ul. Intr-o dimineata, cand eram spre drum spre scoala, un profesor imi atrase atentia pe neasteptate. Aceste m-a intrebat unde ma duc, iar raspunsul meu a fost unu sarcastic, fiindca stiam ca doar glumeste cu mine. Dar, de fapt, nu glumea, nu aveam ce cauta la scoala... era sambata.
fundita? big grin