| BumtSii a întrebat:

Va rog din tot sufletul, daca puteti sa ma ajutati. M-am certat cu cel mai bun prieten al meu, care imi e ca un frate, mereu m-a ajutat cand am avut nevoie, am putut sa-i spun orice, mereu m-a facut sa ma simt bine cand imi era rau, mereu m-a ajutat sa trec peste orice. Acum 2 zile m-am certat cu el, din cauza unui motiv prostesc. Mi-a vorbit mai indiferent, iar eu i-am zis reprosat ca are ceva cu mine azi, iar dupa aia i-am spus ca de fapt toata lumea are ceva cu mine azi. El s-a suparat si mi-a spus ca il compar cu toata lumea si nu a mai vorbit cu mine. Adevarul e ca si eu m-am purtat urat cu el, dar am gresit, si acum regret, nu am facut-o intentionat. Aveam o stare foarte proasta, dar stiu ca nu trebuia sa vorbesc si cu el asa. Acum de 2 zile imi tot cer scuze si il rog sa ma ierte. Mi-am cerut scuze de o mie de ori, l-am rugat sa ma ierte, i-am spus ca o sa ma port frumos de acum inainte, ca ii promit ca nu ii mai gresesc, dar nu vrea deloc sa vorbeasca cu mine. I-am dat si sms-uri, si mi-a spus ca faptul e consumat si ca s-a saturat sa ii gresesc de atatea ori, si el sa ma ierte. Mi-a spus ca ma iarta, dar nu o sa mai fim ca inainte, si nu o sa mai vorbeasca ca inainte cu mine, o sa fie indiferent. A zis ca m-am purtat urat cu el, iar el cand e nervos s-au suparat, nu se poarta cu mine asa.. Ii dau dreptate, dar sunt om, toti gresim, si nu mai stiu ce sa fac. Ma urasc, nu vreau sa il pierd, imi e ca un frate si il iubesc enorm. Nu stiu ce sa mai fac sa ma ierte. Nu vreau sa renunt la el si nu am de gand sa o fac. Va rog, daca ma puteti ajuta cu sfaturi, sau cu ce i-as mai putea spune sa ma ierte. El tine la mine si ii pasa de mine enorm, dar este foarte orgolios si rece, iar atunci cand se supara te trateaza cu indiferenta ca sa vezi ca iti e rau fara el. Eu mereu las de la mine si il iert cand imi greseste, si trec cu vederea; asa le fac tuturor persoanelor la care tin si de care imi pasa enorm. Va rog sa ma ajutati, dau funda si o sa va fiu recunoscatoare. Nu stiu ce sa mai fac sa ma ierte.

Răspuns Câştigător
| cosmy4ever a răspuns:

Asa este! Daca tine intr-adevar la tine va lasa orgoliul deoparte si te va ierta. Oricum nu ai facut o greseala enorma! Parerea mea e ca a exegerat putin... Probabil pentru ca tine foarte mult la tine ti-a zis lucrurile alea.

2 răspunsuri:
| cosmy4ever a răspuns:

Eu zic sa incerci sa fii si tu indiferenta si rece cu el ...asa o sa vada cum te simti tu si poate o sa vina el la tine. Parerea mea. Altceva nu stiu ce ai putea face, daca el e atat de orgolios...si nu cred ca ai gresit atat de tare incat sa meriti indiferenta lui.

| BumtSii explică (pentru cosmy4ever):

Eu nu vreau sa fiu indiferenta cu el, pentru ca o sa-l pierd definitiv, si eu nu sunt genul de persoana care sa fie indiferenta si rece. Eu cred ca daca sunt asa de importanta pentru el, sunt ca o sora si tine la mine o sa ma ierte, daca nu, inseamna ca nu ii pasa de mine si inseamna ca lasa orgoliul sa-l conduca si sa treaca peste el. Eu asa cred