| BumtSii a întrebat:

Va rog din tot sufletul, daca puteti sa ma ajutati. M-am certat cu cel mai bun prieten al meu, care imi e ca un frate. Acum 2 zile m-am certat cu el, din cauza unui motiv prostesc. Mi-a vorbit mai indiferent, iar eu i-am zis reprosat ca are ceva cu mine azi, iar dupa aia i-am spus ca de fapt toata lumea are ceva cu mine azi. El s-a suparat si mi-a spus ca il compar cu toata lumea si nu a mai vorbit cu mine. eu m-am purtat urat cu el, dar am gresit, si acum regret, nu am facut-o intentionat. Aveam o stare foarte proasta, dar stiu ca nu trebuia sa vorbesc si cu el asa. Acum de 2 zile imi tot cer scuze si il rog sa ma ierte. Mi-am cerut scuze de o mie de ori, l-am rugat sa ma ierte, i-am spus ca o sa ma port frumos de acum inainte, ca ii promit ca nu ii mai gresesc, dar nu vrea deloc sa vorbeasca cu mine. I-am dat si sms-uri, si mi-a spus ca faptul e consumat si ca s-a saturat sa ii gresesc de atatea ori, si el sa ma ierte. Mi-a spus ca ma iarta, dar nu o sa mai fim ca inainte, si nu o sa mai vorbeasca ca inainte cu mine, o sa fie indiferent. A zis ca el cand e suparat nu vorbeste asa cu mine.Ma urasc, nu vreau sa il pierd, imi e ca un frate si il iubesc enorm. Nu stiu ce sa mai fac sa ma ierte. Nu vreau sa renunt la el si nu am de gand sa o fac. Va rog, daca ma puteti ajuta cu sfaturi, sau cu ce i-as mai putea spune sa ma ierte. El ma iubeste ca pe o sora dar e foarte orgolios si rece, si cand se supara nu vrea sa ma ierte. Eu mereu las de la mine si il iert cand imi greseste, si trec cu vederea. Ajutati-ma va rog. Funda

Răspuns Câştigător
| selysol a răspuns:

Eu cred ca prea exagereaza! pentru atata lucru sa se imbufne asa? daca ti prieten adevarat te va ierta si mai ales ca tu treci cu vederea cand el iti greseste nu te mai ruga atata sa te ierte acum discuta cu el si trebuie sa inteleaga ca ai avut o stare proasta si nu te-ai putut controla si sincer nici nu i-ai zis mare lucru straight face lasa-l un timp pana ii trece iar apoi fi si tu indiferenta intre prieteni nu trebuie sa se intample astfel de lucruri asa povestea ta imi aduce aminte de prietena mea cea mai buna cand zice un lucru tampit care ma supara nu mai vorbesc cu ea in jur de 2-3 zile timp in care ma bombardeaza cu sms mms meaje pe facebook telefoane, bipuri tot ce se poate pana ce o iert ca naa imi e prietena straight face so cand ii va trece supararea si ii va fi dor sa petreaca timpul cu tine va veti impaca)peace!

2 răspunsuri:
| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Spune-i ca aveai o stare foarte proasta si ca regreti ce ai spus.Sau spune-i sa se puna in locul tau.Cum ar fi el daca ar fi in locul tau. Spune-i ca iti este ca un frate si ca il iubesti si nu vrei sa il pierzi chestii de genul asta. Daca tot nu vrea sa te ierte fai un mic cadou (un ursulet de plus, o fotografie in rama cu voi doi etc) si spune-i ca iti pare rau si ca nu o sa se mai repete.Bafta!

| BumtSii explică (pentru Smileyouarebeautiful):

I-am spus toate astea, dar e foarte orgolios. poate ar mai trebuii sa-l las cateva zile