| Bubuletu a întrebat:

Va rog frumos sa îmi spuneti si mie lista rechizitelor pentru clasa a 5-a.
Dacă nu va suparati, sa fie o lista completa!
Știți, era odată o lista pe un site de rechizite, herlitz parca, sau nu știu..., dacă o găsește cineva funda garantat!
Va multumesc din suflet!

Scuzati categoria!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea difera de ce ai avut pana acum, doar ca va trebui sa folosesti caiete A4(din acelea mari,nu mici). Iata o lista completa(cate caiete iti cumperi din fiecare hotarasti tu!):
-caiet mare dictando
-caiet mare de matematica
-caiet mic dictando
-bloc de desen
-penar: stilou,pix, creion, creion cu mina, pic de sters
-pensule si tempera
-creioane si carioci colorate
-coperti si etichete de caiete
-ghiozdan.
Cam atat este. Daca mai gasesti tu ceva, e ok.Eu ti-as recomanda herlitz, deoarece este o marca foarte buna.
Uite site-uri:
http://www.herlitz.de/ro/home.html
http://www.pigna.ro/

| Bubuletu explică (pentru anonim_4396):

Merci mult! Aștepta sa vad ce răspunsuri mainprimesc si apoi poate vei primi funda.
Oricum, multumesc in orice caz!

1 răspuns: