| anonim_4396 a întrebat:

va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti daca am facut bine.
In urma cu mult timp am cunoscut un baiat cu care ma inteleg chiar ok, si amandoi ne uitam unul la celalalt mai mult ca la un simplu amic. Stiu ca e genul tipului fermecator, dar cand intra intr-o relatie este contra inselatului. Stiind ca ii place sa filtreze m-am gandit si am pus-o pe o prietena de-a mea care este in liceu cu el sa-i spuna ca il place si etc. Evident ca a cam cedat.desi el vorbea cu mine si atunci, am spus sa incheiem aceasta prietenie nedundu-i un motiv concret pentru ca nu puteam sa-i spun ca eu am pus la cale. el s-a enervat cica, si a spus sa ascult gura oamenilor in continuare, m-am abtinut cu greu sa nu vorbesc cu el cateva zile pentru ca deja m-am atasat. Nu stiiam ce sa fac, prietenele mele cele mai bune sunt impotriva lui si mereu capul il am umplut de toate prostiile din toate partile... dupa acele cateva zile l-am bagat in seama, cedand ca o fraiera. M-a intrebat retoric daca nu-mi mai este indiferent, imi spune mereu sa-i zic ce am pe suflet pentru ca stie ca am ceva, dar chiar m-as face de rusine daca i-as spune ca am incercat oarecum sa-l testez, acum vorbesc din nou cu el si-mi spune ca de cate ori vroia sa vorbeasca cu mine in ziua in care ne-am certat isi dadea cate o palma, desi eu am un orgoliu foarte mare el ma intrece, nimic nu-i concret urmeaza sa ne vedem. Simt ca tine la mine pentru ca nu e genul sa-si piarda vremea cu orice persoana, poate doar un filtrat de scurta durata. Daca ar afla prietenele mele n-ar ezista sa-mi spuna ca sunt o "proasta " nu inteleg ce-mi vor, bine sau raul fiindu-le usor sa vorbeasca.
Pe o parte nu-l condamn pentru ca nu suntem oficial impreuna, voi ce spuneti, ce am gresit in toate astea?
Ma repet, simt ca tine la mine dar totodata ca ma poate inlocui oricand cu alta.

[Imi cer scuze ca am scris romane]

Răspuns Câştigător
| Pisiquee a răspuns:

Buna! Pai eu nu cred ca e bine ce ai facut.Macar de o puneai pe prietena ta sa il intrebe ceva despre tine.Dar sa-i spuna ca il place. Nu stiu sigur, dar mie mi se pare ceva "suspect" la prietenele tale. Daca nu ai destula incredere in prietenele tale, trebuia sa-l intrebi chiar tu.Iti raspundea sincer.deoarece tu i-ai adresat intrebarea.Si nu inteleg de ce te-ai suparat.Doar tu ai pus-o pe prietena ta sa il intrebe.Aici ai fost putin cam egoista. Oricum trebuie sa ai incredere in tine. Daca esti mereu fresh, te simti bine in pielea ta, ceilalti vor vedea asta si te vor placea si ei.Deci chestia cu inlocuitul nu e o problema grava.Fa-l sa simta ca esti mai buna decat orice tipa pentru el.Bafta :*.
xoxo, Magdii ^^

| MirunaSunrise a răspuns (pentru Pisiquee):

M-a deranjat sau mai zis m-a dezamagit faptul ca el imi vorbea despre noi dar in acelasi timp filtreaza si cu altele...si stiu ca nu am procedat bine dar invat din greseli, multumesc xoxo :*

3 răspunsuri:
| Pisiquee a răspuns:

Oricand :*. Fundita? puppy dog eyes

| crdiana a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-ti invingi teama, si sa ii spui ce simti, sau macar sa-i dai de inteles.