| theo2345 a întrebat:

Bună TPU! Vă scriu din disperare pentru ca efectiv nu mai tolerez absolut nimic. Sunt o persoană care suferă de anxietate generalizată. O să încerc să apelez și la un psihoterapeut, să văd dacă ma poate ajuta. Nu am amici/tovarăși, nu am nimic. Părinții ma iubesc și eu ii iubesc pe ei, dar doar atenția lor categoric ca nu este suficientă. Mie nu imi place să ma plâng pe diverse site-uri, cum este TPU, spre exemplu pentru ca nimeni nu înțelege mai nimic. Toți ma judeca/arunca cu etichete în mine/ma stigmatizeaza, marginalizeaza, dar nimeni nu se gândește la motivul pentru care am ajuns astfel. Nu stiu efectiv ce să mai fac, cu cine as putea să stau de vorba. Sa cunosti persoane pe stradă nu e o soluție, nimeni nu se baga în seamă cu nimeni. Poate ma ajuta cineva de pe aici, deși nu cred. După cum am spus, am ajuns să ma plâng pe aici, din disperare.

2 răspunsuri:
| timidu89 a răspuns:

Esti baiat banuiesc, poti vorbi cu mine daca vreiwinking Psihoterapeutul iti ia doar banii, cred ca ai nevoie de psihiatru. Am fost si eu psihoterapeut in 2019. Ori ai fost la unul deja?

| theo2345 explică (pentru timidu89):

Sunt fată, actually laughing. Dar dacă vrei putem să vorbim. Dacă ai un insta sau ceva, mi-l poti trimite în privat.