| Laurentiu95 a întrebat:

Buna TPU vad multe fete pe facebook (care mi au acceptat cererea de prietenie.Ei bine langa faptul ca sunt timid nu stiu cum sa le "abordez" mai ales ca am ramas si intr-o pauza de imaginatie.Am incercat in diferite moduri sa invit fetle cu care am vorbit in oras dar tot ce am primit este doar refuzul. Vreau sa explic si faptul ca toate cererile de prietenie trimise au fost acceptate fara nici un raspuns.Doar ca primesc refuzuri.o fi oare problema de la mine? Dau fundaAAAA

3 răspunsuri:
| EUnuTUsauRESTUL a răspuns:

Nu e problema de la tine. Fetele accepta orice cerere de prietenie pe facebook, dar nu vor sa mearga in oras sau chestii de genul fiindca nu te cunosc si le e frica.Este foarte normal sa primesti refuzuri.
Ps. sunt fata big grin

| Bibicu_Jessy_1990 a răspuns:

In primul rand trebuie sa clarific faptul ca : fetele de pe facebook ti-au acceptat prietenia doar pentru a avea cat mai multi prieteni (este nevoie de asta ca sa o intreaca pe cea mai populara tipa din calasa, sau ceva de genul :d)
iti dau un sfat din propria experienta
eu nu am acel,, corp de vis"
si am fost ignorata, judecata doar pentru ca nu ma incadram standardelor de fumusete. Multi ani am incetat sa vorbesc cu lumea, m-am interiorizat sad iuuu
dar am intalnit o persoana care m-a ajutat sa trec peste acest complex
am scapat de timiditate
acum (cand vorbesc, sunt sociabila, zambesc, sunt foarte optimista )numeni nu mai aduce reprosuri la adresa corpului meu
asa ca ia-ti inima indinti si vorbeste!
si ce daca te lovesti de un refuz?!
un sut in fund e un pas inainte!
mult noroc!

| Elle_5517 a răspuns:

Vina chiar nu este a ta!
Fetele dau accept tuturor doar pentru a avea prieteni.
Daca le inviti undeva le e frica sa nu cumva sa li se intample ceva.
Sunt fete!

Asta e un sfat de la o fata.