| Yasmin875 a întrebat:

Vi se pare normal ca un băiat să-i ceară bani unei fete? Argumentați.

Răspuns Câştigător
| PersonajFictiv a răspuns:

Depinde de caz.
Daca e o urgenta si nu am de la cine sa cer bani, sa zicem ca mai am nevoie de 5000 lei ca completez suma pe care trebuie sa o dau sa nu imi pierd casa,in doua ore si nu am de la cine sa cer si iubita e singura care ma poate ajuta,e ok.
Sau cand ea castiga o suma mare de bani,si daca ma imprumuta pe mine o perioada de timp,nu face nicio diferenta in viata ei,nu o incomodeaza cu nimic.

Dar in general, mi se pare josnic.
Nu prea as mai avea respect de sine, daca as face asta.
Nu mi se potriveste mie, cel putin.
Barbatul, ar trebui sa fie un sprijin pentru femeie in general, nu el sa ajunga la ea pentru bani de tigari, bere, pacanele.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca e un imprumut intre prieteni e ok, daca e altceva mi se pare penibil, dar hai sa respectam aceasta egalitate intre sexe. laughing

| lpavel a răspuns:

NU! E cel mai josnic lucru ce poate face un baiat!