| SVD a întrebat:

! Vineri am banchetul de sfarsit de clasa a 8a,am o rochita portocalie,din Poema,niste pantofi cu toc negrii si mai am o pereche de pantofi crem,cu talpa ortopedica, ca sa ma simt mai comod.Nu stiu cum sa ma fac la par, cum sa ma machiez si ce geanta sa iau. Sfaturi?

1 răspuns:
| baddgirl a răspuns:

Hey
Geanta pe care o iei, din punctul meu de vedere trebuie sa se potriveasca cu incaltamintea.Eu fac parte din procentul mic al populatiei obsedat de asortare :))
Make-up-ul trebuie si el sa fie asortat cu imbracamintea.Bnuiesc ca petrecerea v-a avea loc seara,deci machiajul trebuie sa fie mai strident, dar unul care sa te avantajeze.
Parul, la fel, trebuie sa fie aranjat conform tinutei, dar nu-ti pot recomanda o anumita coafura pentru ca nu stiu cum arata rochita...Dar un coc micut cu niste bucle pe langa s-ar potrivi la un banchet. Uite cateva imagini:
https://www.google.ro/......ps?/search