| EduardPaul94 a întrebat:

voi ce faceti cand va plictisiti?happy. eu sincer de vreo 4 zile n-am mai iesit din casa. doar asa prin curte.si ma doare capatanastraight face. si imi pun in minte tot felul de intrebari tampite.si nu stiu cum m-am plictisit si de ce e la tv.toate se repeta. nimic nou ...nu stiu ce sa mai fac simt ca o iau razna straight face. niste sfaturi pls. funda:*

3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Nu trebuie să stai doar în casă. Activitățile de afară sunt mult mai distractive și mult mai frumoase decât cele din casă.
Eu nu mă plictisesc așa de des. Navighez pe internet,citesc cărți,îmi fac temele de vacanță,ies afară cu colegii/prietenii,
merg prin parc,ascult muzică,dansez,cânt.
Sunt multe de făcut, doar să le găsești.
Nu te plictisești, doar că nu ai chef să faci nimic.

Numai bine!

| FollowTheLight a răspuns:

Normal ca simti ca o iei razna daca stai toata ziua in casa si te invarti asa: calculator-televizor-calculator-televizor-calculator-etc.etc.etc.Si eu mai faceam asa dar mi-am dat seama ca e daunator si pur si simplu o iei razna.Incepi sa te plictisesti si de ele, si simti ca nu ai facut nimic toata ziua, ca ai o viata de nimic, ca nu mai esti nimic, ca nu mai vrei nimic etc.Mai lasa statu in casa si iesi mai bine in parc.Ia putin aer, stai cu prietenii, razi, fa orice. Orice! Numai nu statul in casa.E depresiv, pe bune! Succes!happy

| adele24 a răspuns:

Ce pot sa zic, toti ne confruntam cu asta macar o zi pe timpul verii laughing). Incearca sa-ti faci prieteni noi, sa iesi la strand, in parcuri, concerte, nu trebuie sa lasi timpul sa treaca asa pe langa tine :*. Eu sincer cand nu am ce sa fac citesc ceva, vorbesc cu prietenii, ma uit la un film, o emisiune un serial pe internet, ceva, ca sa ma mai scot din starea de plictiseala. thinking Fa-ti prieteni noi, mergi in locuri noi. asta e farmecul.winking