| SufletPustiu987 a întrebat:

voi ce parere aveti despre SMS primit asta seara de la o fosta buna prietena, careia i-am marturisit acum doua luni ca sunt indragostit de ea de 3 ani, ea fiind atunci, de fapt ca si acum, intr-o relatie cu alt baiat, baiat care ia impus sa nu mai
vorbeasca cu prietenii si colegii ei, el fiind extrem de gelos. Ea s-a certat atunci cu mine (dar nu din cauza ca i-am spus ca-s
indragostit de ea, zicandu-mi ca ea nu are nimic impotriva sa o iubesc, dar ca ea tine in continuare la mine ca la un bun prieten
si atat!) ci din cauza iubitului ei care o facea sa planga mereu de cate ori afla ca vorbea cu prieteni sau colegi, controlandu-i
mereu contul de facebook (avand parola ei) eu a zicandu-i mereu ca greseste si ca iubitul ei isi bate joc de ea, ( plus niste
chestii intime pe care le-am aflat eu despre ea si i le-am spus in fata in fata ca un un vechi si bun prieten ce-i eram).

SMS suna asa:

"Poate ca n-am suflet, n-am inima, dar am mila si putin creier sa-ti spun faptul ca desi te urasc tot imi amintesc de tine ca
prieten."

E, problema este ca nu stiu ce sa inteleg de aici din SMS-ul asta, voi ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-a spus sa ramai la stadiu de amic si nimic mai mult, iar daca ceri mai mult decat doreste ea sa-ti ofere, fii sigur ca ai putea s-o pierzi, abtine-te si gaseste-ti prietena, nu te mai baga in relatia altora!

| SufletPustiu987 explică (pentru anonim_4396):

Poate este asa cum spui, (ne-am certat de trei ori in astea doua luni) dar mereu ea face primul pas in impacarea noastra si am observat ca face acest gest mereu dupa ce se impaca cu iubitul ei, niciodata inainte. Noi doi ne stim de inainte sa-si cunoasca actualul iubit, (pentru care a facut o pasiune nebuna) noi fiind prieteni de familie, familiile noaste sau vizitat si au facut multe petreceri si revelioane impreuna) si ne stim destul de bine, eu niciodata nu i-am dat de inteles ca o iubesc pana acum 2 luni, cand i-am spus-o, cand o incurajam si o sustineam dupa o cearta iubitul ei.

| SufletPustiu987 explică (pentru SufletPustiu987):

Inainte sa marturisesc ca o iubesc, vorbeam cu ea aproape zilnic la telefon sau pe whatsapp si vorbeam despre orice chiar si despe relatia ei si nu se ferea de mine, spunand-umi aproape orice, iar acum doar buna ce mai faci si atat. ciudat este ca tot ea ma cauta dupa certurile noastre (in care eu ii spuneam verde-n ce credeam eu despre relatia ei si despre ''figurile'' care i le face iubitul ei, ea zicandu-mi (ultima oara cand ne-am certat) ca ma uraste si ca ii este scarba sa ma priveasca in ochi, ca sa-i sterg numarul de telefon si sa nu mai am curajul s-o privesc vreodata, eu replicandu-i atunci ( la nervi) ca sa-i fie rusine pentru cuvintele spuse si ca ea a murit pentru mine. Asta timp de doua saptamani, pana aseara cand am primit un SMS de la numar necunoscut (eu conformandu-ma si stregand numarul ei de telefon, block pe facebook, block pe yahoo messenger, rupand orice legatura cu ea) dar am priceput imediat de la cine este, SMS care este relatat mai sus la intrebare. repet intrebarea: ce sa inteleg eu din acest SMS dupa faptele expuse mai sus, sunt confuz si nu stiu pasul urmator pe care sa-l fac.

4 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Pur si simplu nu avea somn si vroia sa ti strice noapte nimic altceva.~!~

| SufletPustiu987 explică:

Poate este asa cum spui, (ne-am certat de trei ori in astea doua luni) dar mereu ea face primul pas in impacarea noastra si am observat ca face acest gest mereu dupa ce se impaca cu iubitul ei, niciodata inainte. Noi doi ne stim de inainte sa-si cunoasca actualul iubit, (pentru care a facut o pasiune nebuna) noi fiind prieteni de familie, familiile noaste sau vizitat si au facut multe petreceri si revelioane impreuna) si ne stim destul de bine, eu niciodata nu i-am dat de inteles ca o iubesc pana acum 2 luni, cand i-am spus-o, cand o incurajam si o sustineam dupa o cearta cu iubitul ei.

Inainte sa-i marturisesc ca o iubesc, vorbeam cu ea aproape zilnic la telefon sau pe whatsapp si vorbeam despre orice chiar si despe relatia ei si nu se ferea de mine, spunandu-mi aproape orice, iar acum imi zice doar buna ce mai faci si atat. ciudat este ca tot ea ma cauta dupa certurile noastre (in care eu ii spuneam verde-n ce credeam eu despre relatia ei si despre ''figurile'' care i le face iubitul ei, ea zicandu-mi (ultima oara cand ne-am certat) ca ma uraste si ca ii este scarba sa ma priveasca in ochi, ca sa-i sterg numarul de telefon si sa nu mai am curajul s-o privesc vreodata, eu replicandu-i atunci ( la nervi) ca sa-i fie rusine pentru cuvintele spuse si ca ea a murit pentru mine. A trecut de atunci doua saptamani, pana aseara cand am primit un SMS de la numar necunoscut (eu conformandu-ma si stregand numarul ei de telefon, block pe facebook, block pe yahoo messenger, rupand orice legatura cu ea) dar am priceput imediat de la cine este, SMS care este relatat mai sus la intrebare. repet intrebarea: ce sa inteleg eu din acest SMS dupa faptele expuse mai sus, sunt confuz si nu stiu pasul urmator pe care sa-l fac.