| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU

Voi considerati ca cei care nu utilizeaza transportul in comun, prin taxele si impozitele platite, ar trebui sa suporte o parte din ceea ce ar trebui sa plteasca cei care utilizeaza aceste mijloace? Vi se pare corect?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dar nu au treaba cu cei care nu au masina personala, posesorii masiniilor isi platesc dandanalele personale iar cei care nu au platesc abonament la tren/autobuz sau bilet atat. Niciodata nu va trebui nimeni sa plateasca ceva care nu are rost in legatura cu asta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare isi plateste deplasare intr-un fel sau altul... fie ca e bilet de autobuz, fie ca e taxi sau benzina la masina persoanala. Nu vad nicio legatura intre impozite si taxe si transportul in comun