| MariaRaluca1109 a întrebat:

Bună, TPU! Vorbesc de ceva timp cu acest băiat și încep sa am sentimente pentru el, deși nu ne-am văzut pana acum. În lunile ianuarie - martie vorbeam destul de des, deși nu vorbeam zilnic. Undeva pe la sfârșitul lunii martie a început sa fie mai rece și foarte sec, am vorbit foarte rar și de cele mai multe ori dacă ma bagam eu prima în seama. Ultima data când am vorbit, părea ca înainte. Nu era sec și părea interesat sa mențină conversația. Ideea e ca ma face foarte confuza și nu știu cum sa cataloghez aceste semne. Voi ce ziceți?

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Una este sa vorbesti in scris fara sa va vedeti si alta este cand sunteti fata in fata, poate ca in martie cum a fost si perioada cu pandemia era si el prea trist, poate ca el incerca sa va vedeti dupa un timp si tot ce a construit sa naruit in schimb acum ca nu mai suntem in izolare el vrea sa va vedeti.
De ce nu ii dai o sansa si sa va intalniti?

| MariaRaluca1109 explică (pentru aditimus):

Pentru ca nu ma invita și în mare parte eu inițiez conversațiile.

| Andreeush a răspuns:

De ce îți pierzi timpul cu cineva cu care nu te vezi în viața reală?

| MariaRaluca1109 explică (pentru Andreeush):

Nu ar fi o problema sa ne vedem, dacă m-ar invita. As face-o eu, dacă nu as fi așa timida.

| Reghqen a răspuns:

Cum să ai sentimente pentru el dacă nu l-ai văzut până acum?
Pentru a avea sentimente față de o persoană trebuie să va vedeți, să discutați și să va priviți în ochi.
Poate prin mesaje astea nici nu scrie el, poate îl ajută prietenii, poate e un dezastru sau poate e total paralel cu o relație cu tine deoarece nu e tipul tău.
E o diferență enormă între a vorbi pe înternet și a vorbi în viață reală.
Ți-am spus doar o parte dintre problemele la vorbirea a distanță, cealalte cred ca o să ți le imaginezi singură citind acest mesaj.
Ascultă-ma pe mine spune-i să va vedeți prima posibil, chiar dacă după părerea mea asta ar trebui să o spună el ca bărbat, nu tu. și doar atunci când va vedeți în realitate poți afla ce fel de persoană este și dacă va placeți sau nu! happy