| AlexAL275 a întrebat:

Vouă vi se pare ciudat ca fiind în clasa a XI a, având 17 ani să nu ai niciun prieten?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, și nouă ni se pare la fel de ciudat

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu.

| aimullah123 a răspuns:

Depinde care este motivul pentru care nu ai niciun prieten.
Iti este frica de oameni? Nu iti plac oamenii? Nu simti nevoia sa ai prieteni? Nu ai gasit inca oameni care sa gandeasca cat de cat la fel ca tine? Esti izolat social?

| AlexAL275 explică (pentru aimullah123):

Înainte chiar îmi plăcea că eram singur, îmi plăcea să fiu singur în preajma celorlalți, dar nu singur în singurătatea mea. De când cu pandemia asta, am stat prea mult în casă, în oraș nu am ieșit deoarece nu aveam cu cine. Sunt un tip retras și timid. Parcă cu fiecare an, devin mai incapabil să vorbesc cu cineva și să-mi fac prieteni.