| Rizer a întrebat:

Vreau niste sfaturi pentru un par gras, am gasit pe net ceva de otet dar nu stiu daca sa aplic ca mi-e frica ca o sa miroase si sa nu ma simt jenanta fata de ceilalti. Mentionez ca mi se ingrasa foarte repede, il spal de 3 ori pe saptamana. Am incercat sa nu-l mai spal atat de des dar nu pot sa-l suport asa, il spal seara, dimineata e OK dar a doua zi e gras tot.L-am mai tuns si tot degeaba. Am sa incerc cu ceai de menta am mai citit de pe net. Dar totusi as vrea ceva care sa dea rezultate ca e foarte urat asa. Vreau ceva sfaturi, de exemplu cand dorm ce sa-i fac sa-l strang sau sa-l las liber? Am incercat ambele feluri si tot degeaba, vreau niste sfaturi ceva! Va multumesc!

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ce pot spune,parul se ingrasa,al dracu de mult,seara era spalat,dimineata era grassad dar na, sfatu meu, lasa-l asahappy cum e gras...happye parul tau, e gena tahappy
asa il aveam si eu, 2 zile daca nu ma spalam,il dadeam pe spate spuneai ca am pus fixativ in cap asa ramanea parul:p uneori duc lipsa vantului in plete.
Acuma sunt chel [ironia sorti,nu?] tine-l asa cum ehappy cat despre balsam, mie imi incurca parul de muream, avand un par des iti dai seama ce chin era cand ma pieptanam, o data mi-am pus albus de par in cap, pfoai ce m-am chinuit sa il scot laughing)

| Mădiiiiie a răspuns:

Buna! Si eu am parul gras, dar samponul meu contine si balsam care nu il lasa sa se ingrase asa repede. Si daca vrei sa incerci si cu otet, nu o sa iti miroasa, si eu am clatit cu otet, iar parul meu miroasea a sampon happy.

| Rizer explică (pentru Mădiiiiie):

Mam mai spalat si cu sampon 2 in 1 cu balsam. Nu stiu dar e foarte rau asa sa ti se ingrase parul nu-ti mai sta bine, nu poti sa-i mai dai o forma, sta nasol, cred ca ma intelegi. Cineva mi-a zis de o solutie capilara dermavate, dar am citi pe net si cica e pentru eczeme capilare acum nu stiu daca o fi bun si pentru par!

| Mădiiiiie a răspuns (pentru Rizer):

Inteleg. Oricum cred ca o doar o faza a adolescentei. Si sora mea l-a avut asa cand era de varsta mea, dar acum nu mai are probleme happy

| Rizer explică (pentru Mădiiiiie):

Eu zic ca la mine adolescenta a cam trecut ca numai am 15-18 ani am 21 de acum.Nu cred ca e de la adolescenta sau pubertate.

| Manyna a răspuns:

Incearca sa pui niste zeama de lamaie in apa de clatire si maseaza-ti scalpul inainte de a te sampona.si poti sa folosesti si un sampon pentru par gras, eu am folosit head&sholders (cu lamaie).si noaptea dorm cu el prins.renunta pentru un timp la balsam daca cumva folosesti.si incearca niste masti naturiste pentru par gras. Sper ca ti-am fost de folos.

| Manyna a răspuns:

Si eu am 21 de ani si mi se ingrasa parul dar nu atat de repede, adica ma spal de 2 ori p saptamana p cap.Am vazut undeva pe youtube un sampon spray dar nu prea m-am interesat de el pentru ca tot mai astept sa-si revina parul meu fara sa mai cheltui banii pe produse, daca te intereseaza cauta si tu pe google.