| Yosifica a întrebat:

TPU, vreau sa am dinti albi, dar fara sa merg la dentist pentru albire deoarece m`a sfatuit sa nu incerc deoarece mi se duce smaltul dintilor, nu am carii, dar nu prea ma spal pe dinti decat 1-2 data pe zi si as vrea sa`mi spuneti daca ma spal mai des adica dupa fiecare masa s`ar putea albi?

2 răspunsuri:
| IsJustMe007 a răspuns:

Spală-te cu colgate max white si chiar vor albi.

| Cezzyyy a răspuns:

NU! Si eu am aceeasi problema ca tine...am purtat aparat dentar si acum dintii mei sunt galbeni, adica se albesc un pic daca ii speli, dar nuici prea des pentru ca se strica. Si eu am vrut sa mi-i albesc si mi-au spus acelasi lucru. Spala-te de 3 ori pe zi, sau chiar si cand ai chef, si o data la 2 zile cam asa pune si un pic de bicarbonat de masa sau nu stiu cum se cheama..intreab-o pe mama ta ca nu iti face nimic. bicarbonat de masa, da. o data la 2-3 zile puneti si de ala pe periuta si spala-te, dat doar o data in ziua aceea. si ti se albesc mai repede. Fundaa?:*