| rem123 a întrebat:

Buna TPU... Vreau sa imi cumpar un iPhone4 din Canada de la compania de telefonie Rogers la pretul de $649(fara contract sau abonament). Intrebarea mea este daca vine blocat sau nu in reteaua lor? Pot sa il folosesc in Romania cu cartela micro-sim Vodafone fara sa il decodez si sa ii umblu la software? Astept raspuns...Ms

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Daca il cumperi la liber atunci nu este blocat in nici o retea -->asa este normal! Acum iti zic si eu parerea mea : daca tot nu ti-ai cumparat pana acum IPhone mai asteapta 3 luni si iti cumperi IPhone 5. Si telefonul despre care vorbesti il poti folosii si in Romania dar fara JAILBREAK nu ai sa vezi adevarata lui valoare ca telefon.
Bafta!