| MirabelaMira a întrebat:

vreau sa imi fac un tatuaj temporar pe incheietura mainii. Cam cat ar costa un astfel de tatuaj, ma refer la un tatuaj care sa dureze intre 6 luni si 2 ani. Avand in vedere ca il vreau pe incheietura mainii credeti ca doare foarte tare? Constientizez ca poate durea, dar cam cat de tare?
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Pretul ar fi undeva intre 150 si 200 RON. Fiecare salon porneste de la un pret fix, care e, in general, 100 RON, la care se adauga 3-5 RON pentru fiecare centimetru partrat sau chiar mai mult, daca e vorba de un model complex sau de scris. Acelasi lucru e valabil si pentru tatuajele semipermanente, iar procesul e acelasi. Intr-adevar, pe incheietura doare mai tare, insa nu e o durere insuportabila, in special daca e vorba de un tatuaj mic (aproximativ 6, pe o scara de la 1 la 10).

| MirabelaMira explică (pentru thegatekeeper):

Chiar asa de tare doare? laughing

| thegatekeeper a răspuns (pentru MirabelaMira):

Aproximativ, dar depinde si de toleranta ta la durere - poti percepe o durere mai redusa daca ai o toleranta ridicata la durere (in jur de 4-5, pe o scara de la 1 la 10).

| MirabelaMira explică (pentru thegatekeeper):

Pana sa ajung sa imi fac un tatuaj cat de mic posibil trebuie sa o conving pe mami sau sa astept sa fac 18 ani.winking

| RaDuk a răspuns:

Este in jur de 4-5 lei/cmp, iar de durut nu doare pentru ca sunt aparate moderne acuma