| mariutsa1234567890a a întrebat:


Vreau sa incep cu inceputul, si as vrea un sfat pentru ca chiar nu mai am idee ce sa fac!
Totul a inceput vara asta, eu am facut cunostinta cu dansu dar nu ne vazusem niciodata. Pe net vb in fiecare zi, si foarte mult vorbeam si el mi-a devenit cel mai bun prieten.
Si in septembrie eu am inceput sa ma vad cu un baiat. Era mai deosebit, pur si simplu nu imi ajung cuvinte sa il descriu, pot sa spun ca el m-a facut sa simt cu adevarat ce inseamna dragostea, pur si simplu eram fericita.Dar pe parcurs totul s-a schimbat, el era mai timid si eu incepusem sa ma cam distantiez,vorbeam foarte putin si cand ne vedeam parca nu mai era aceeasi ce fusese in trecut si eu sufeream dar ma destainuiam celui mai bun prieten, el imi era mereu aproape si ma sustinea.
Si in octombrie ne-am vazut, m-a privit in ochi atat de mult, si nu imi dadeam seama de ce. dar el are o iubita si au ceva timp de cand sunt impreuna. La mine lucrurile nu mai mergeau atat de bine cu iubitu, si intr-o zi cel mai bun prieten al meu mi-a zis ca ma iubeste, la acelasi nivel ca si pe prietena lui actuala. Nu am putut sa spun nimic, imi era frica sa nu-l pierd, si in timp ce unu ma trata cu indiferenta, sau mai stiu eu ce acolo, poate nu-i ajungea timp pentru ca el invata foarte bine si toata ziua sta cu cartile in mana, celalalt imi facea curte. Si m-am indragostit si eu de cel mai bun prieten al meu, si nu suport cand aud ca imi vorbeste despre prietena lui, pur si implu nu-mi vine bine.Dar de multe ori imi spune ca relatia lor e aproape de sfarsit, eu aseara am vorbit cu prietenu` meu si i-am explicat ca asa nu mai poate continua,ca nu vreau ca sa sufere nici unul din nou, ca nu vreau sa-l ranesc pentru ca el merita mult mai mult decat pe mine, si + chiar am de gand sa ma retrag pentru o perioada, sa fiu mai inchisa si sa nu prea vorbesc cu nimeni. El m-a inteles, dar sincer imi era teama sa vorbesc cu el pentru ca el e un baiat deosebit si nu merita una ca asta din partea mea, si el m-a spus ca nu trebuie sa-mi cer scuze pentru ca e vina lui,ca nu prea isi facea timp pentru mine, dar mi-a multumit ca l-am facut sa inteleaga anumite lucruri atata timp cat am fost impreuna si a zis ca el tot asta simte si etc.
Si aseara am vb cu cel mai bun prieten al meu si i-am cerut sfatul, dar stiam ca ma iubeste, el a spus ca nu poate sa-mi spuna nimic deoarece ma iubeste,si nu vrea sa ma raneasca, sau mai stiu ce. si el, are prietena! eu i-am zis ca o sa-l las in pace, nu o sa-l mai sun niciodata si ca sa fie fericit, dar cred ca daca o sa ma retrag o sa-mi fie mai bine si mie! el a spus ca nu o sa ma ierte niciodata daca distrug prietenia noastra, si ca nu va mai fi la fel viata lui fara mine! sad La urma mi-a zis Te iubesc si nu vreau sa suferi!
de ieri nu am m-ai vorbit cu dansu, dar ma doare, simt ca am pierdut totul intr-un singur moment. Si cand ma gandesc la fostul meu lacrimile curg fara sa vreau, poate ca intr-adevar mai tin la fostul, dar si pe cel mai bun prieten il iubesc. Acum nu mai stiu ce sa ma fac sadsad
simt ca nu am putere sa iau decizia corecta.
Am nevoie de un sfat;(
Funda!

Răspuns Câştigător
1 răspuns: