| alesssiaa a întrebat:

Buna TPU, vreau sa ma ajutati si pe mine cu un "sfat".
Sunt genul de persoana care nu poate fi indiferenta sau rece. Spre exemplu le scriu oamenilor pana imi raspund (fac spam, sun etc). Multi imi spun ca sunt "posesiva" (de obicei baietii), dar eu nu inteleg de ce pentru ca eu vreau doar sa stiu ce a facut persoana respectiva in ziua respectiva (daca a dormit bine, daca a mancat etc).
Acum problema e ca nu stiu cum sa fiu indiferenta.
Sper ca cineva ma poate ajuta si pe mine cu un sfat ceva?

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Buna. Hai ca te iau altfel... Tu imi dai mie mesaje ( de ex ), eu te las in seen sau nu iti raspund pe moment deci mie nu imi pasa de tine. De ce ti-ar pasa de o persaona caruia nu ii pasa de tine? Si eu am mai vorbit pe aici cu o fata pana intr-o zi in care nu i-am mai dat mesaje pentru ca voiam sa vad daca are macar scanteia aia de a continua conversatia si nu a facut-o deci de ce as continua eu sa dau mesaje daca omului cu care vorbesc nu ii pasa? E un efort facut pentru o persoana care nu merita, timp irosit si efort facut degeaba. Iti las aici un citat sa te gandesti la el ( ca mie mi se aplica aproape tot timpul din pacate ) "Drumul spre iad este pavat cu bune intentii si oportunitati pierdute"

| alesssiaa explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Mersi mult pentru raspunswinking

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru alesssiaa):

Oricand cu placere. Daca mai ai nelamuriri pe orice domeniu spune-mi si daca stiu te ajut

5 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Nu toți îți pot răspunde fix când ai dat mesajul. Viața lor nu se învârte în jurul tău. Așteapta să-ți răspundă la primul mesaj și atât.
Pe mine dacă m-ai spama așa, ți-aș zice că nu mai vreau să vorbim, mi se pare enervant.

| alesssiaa explică (pentru zurick):

Umm…faza e ca faceam schestia asta doar pentru ca voiam "atentie" de la el ( stiu ca suna ca si cum as "siferii" de atnetie)

| zurick a răspuns (pentru alesssiaa):

Nu contează. Nu îți poate da atenție nonstop