| anaioana10 a întrebat:

Buna TPU, vreau sa merg la iubitul meu acasa dar mama nu ma lasa deloc as putea sa-i spun ca merg la o prietena dar ma suna pe face-time.ce-as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu are rost si nu trebuie sa te complaci in minciuni.pot
O minciuna va atrage pe alta. Apoi are rost sa o atragi si pe prietena ta in asta?
Minciuna are picioare scurte, adevarul te va scoate la lumina!
Ascult-o pe mama ta.In mintea unui parinte atunci cand doi tineri se intalnesc la casa unuia dintre ei si mai sunt si singuri pot face sex! Si poate nu vrea sa fie bunica.
Dacaai 17 -18 ani eu zic sa discuti cu mama ta despre sex, depre riscuri si consecinte.
Eventual invita-l pe baiat la voi acasa sa il cunoasca si ai tai.
Daca va iubiti veti avea timp sa fiti impreuna.
Eu zic sa nu va grabiti, luati-o incet!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai putea sa nu minti

| UnDiavol a răspuns:

S-o Asculți pe mama ta îți vrea binele
Te-ai întrebata de ce nu te lasă? Uite de asta ca minți dacă i-ai spune Adevărul unde te duci va avea încredere in tine și atunci nu va mai exista ne încrederea inte tine și mama ta anaioana spune-i Adevărul nu o minți ca pleci la prietena ta ia îți vrea binele nimic altceva ai grija de tine

| Nume6 a răspuns:

Arde hormonii in voi..culcat cu iubitul inseamna relatie intima inevitabil. Te-ai gandit poate ca mama ta nu vrea sa isi bata un baiat joc de tine si sa iti ruinezi viitorul cu o sarcina? Mai bine ai asculta de mama ta si nu ai mai minti ca dormi la o prietena, alti parinti isi lasa copiii sa se destrabaleze si sa devina niste boschetari apreciaza ca ai asa o mama. Poti sa ai o relatie adolescentina si fara sa dormi la iubit pentru că asta ar insemna fara sa vrei sex iar tu nu esti pregatita pentru asa ceva. Chiar ai vrea sa faci sex cu o persoana cu care nu se stie daca o sa ramai sau poate dupa ce ai face sex sa te lase gravida si sa te abandoneze? Esti luata de val din cauza tineretii dar daca ajungeti la relatii intime o sa regreti ca ti-ai daruit virginitatea unuia care doar nu a tinut la tine sau si-a batut joc. Va puteti intalni si in parc sau la o terasa e periculos acasa la el in patul lui chiar vrei sa iti ruinezi viitorul?

| UnDiavol a răspuns (pentru Nume6):

Ai dreptate așa am vrut sa spun și eu dar mi-a fost frica ca o sa fiu înțeles greșit

| orailibrail a răspuns:

Te protejeaza.
Stie ca nu e de incredere.