| AdrianDanezu69 a întrebat:

Vreau sa platesc 76 de euro prin PayPal catre o firma din Cehia. Eu am cardul la BT in lei.Cei din Cehia mi-au trimis link-ul cu paypal-ul unde sa platesc... apare suma 76 de euro. Dau sa platesc... dupa imi apare ca voi plati suma de 385 ron. O sa se converteasca ron/euro sau o sa le trimita roni? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

O să se convertească automat, paypal se ocupă de acest lucru iar costul de conversie este inclus în prețul final pe care îl ai afișat.

| AdrianDanezu69 explică (pentru mastadont):

Multumesc pentru raspunsul rapid happy

| AdrianDanezu69 explică (pentru mastadont):

Hey.dar daca nu am confirmat cardul pot plati aceasta suma catre acea firma?

| mastadont a răspuns (pentru AdrianDanezu69):

Sincer nu mai știu, e ceva vreme de când mi l-am activat pe al meu. Dar presupun că nu pentru că paypal nu poate trage bani dacă cardul tău nu este confirmat pe paypal. Dacă te referi la mesaj de confirmare după plată prin sms atunci nu vei primi așa ceva.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intri in contul tau de Paypal, mergi la SEND MONEY si pui adresa de email a celui din cehia, ai grija sa fie corecta, introduci suma si selectezi moneda in euro, apoi pui ceva inforamatie acolo, ca referinta, de exemplu: numele tau complet si pentru ce sunt banii, apoi apesi pe tasta de SUBMIT si SENT.
Paypalul iti retrage automat din contul tau bancar, suma de 76 euro, facand conversia instantaneu.