| alalaltbx a întrebat:

vreau sa plec de acasa din cauza mamei mele. Mereu sunt certuri si discutii pe orice tampenie. M-am saturat sa tipe la mine. Ce credeti? Funda :*
Multumesc Anticipat

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca nu-i o idee buna; gandeste-te ce se poate face pentru eliminarea certurilor, "tampeniile' poate ca-s de fapt lucruri importante pentru mama ta. Daca iti vezi de treaba ta, de scoala si de sarcinile din casa pe care ti le-a dat nu cred ca ar mai fi motive sa tipe la tine.Plecarea de acasa nu-i o solutie, nu ai cu ce sa te intretii, vezi-ti de treaba ta si aculta-ti parintele. Cred ca esti cam rasfatata si vrei sa faci numai ce-ti convine tie, dar in viata de adult asta nu se intampla niciodata. Mama incearca sa te pregateasca pentru perioada de maturitate, care se apropie, sa ai responsabilitati, pe langa drepturi. Incearca sa-i intelegi pozitia si sa crezi cu tarie ca-ti vrea binele.Numai bine, draguta domnisoara!

4 răspunsuri:
| lucifer12345678 a răspuns:

Nu cred ca este o idee buna.mai tarziu vei regreta. vorbiti deschis si fii mai intelegatoare cu ea.parintii sunt singurii care iti vor binele.astept raspuns despre voi

| alalaltbx explică (pentru lucifer12345678):

Da,ai dreptate. Iti multumesc mult! O sa incerc sa o inteleg sau macar incerc sa ma prefac. Poate ca va fi mai bine. Dar nu promit ca nu voi pleca de acasa intr-o zi daca o tine tot asa cu tipete, urlete si batai. :*

| lucifer12345678 a răspuns (pentru alalaltbx):

Ops TE BATE? asta nu e bine.dar nu spui din ce motive sau ce-ti reproseaza. vorbeste mai deschis.
te intreb ceva fara suparare relatia dintre parinti merge bine?
poate are si ea probleme cu tatal tau sau la servici
mai asteapta cu plecatul
incearca sa vorbesti cu cineva de incredere
astept mesaj

| alalaltbx explică (pentru lucifer12345678):

Parintii mei se mai cearta uneori, dar asta nu e motiv sa dea in mine.