| Bellutza02 a întrebat:

Buna TPU.
Vreau să slăbesc 5 kilograme, dar nu știu cum..in curând începe școala și deși nu mai e mult timp, as vrea ca în timpul rămas să incerc sa slăbesc.
Am 55 de kilograme și cred că 1.60, dar nu m-am mai măsurat de mult,deci aproximativ.
E ușor sa spui din gura mănâncă aia,nu manca aialaltă,așa că dacă sunt persoane care au slăbit,nu contează cât sau cum,mă puteți ajuta cu niste sfaturi,cum ati reușit?
Ce ați mâncat,ce nu ați mâncat, câtă mișcare ați făcut?
Și nu vreau diete gen la ora 1 fix mănânci "x", vreau doar un stil de viață sănătos prin care sa poti și scăpa de câteva kilograme.Va rog,e urgent, trebuie sa recunosc că sunt doar puțin grăsuță,dar vreau sa fac asta pentru că mă simt oribil in corpul asta, mă ia depresia..am nevoie de ajutor.Multumesc anticipat.P.s: am 15 ani.

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Daca chiar vrei sa slabesti :
Nu mananci fast-food, dulcuri, paine, zahar prea mult, sucuri. Nu mananci la ore tarzii. Mananca mai mult vegetal si fructe o perioada.

2 răspunsuri:
| CristinaAnnabella a răspuns:

Trebuie sa faci doar mai multa miscare ( când spun miscare nu ma refer la sport, ci pur si simplu sa nu stai toata ziua în pat si sa lenevesti laughing) ), sa nu mănânci seara după 8 si sa bei multe lichide, atâta tot

| Harlab_Liana_1998 a răspuns:

Nu mai manca dupa ora 7 si mai mananca din 2 in 2 ore cate putin cat sa nu te saturi. Mai poti tine dieta cu lamaie. Sa bei in fiecare dimineata o lamaie stoarsa si un pahar cu apa