| AnnaMaria00 a întrebat:

Buna TPU... vreau sa slabesc. daca manac in felul urmator cam cat slabesc intr-o saptamana:la scoala un sandwich si atat, la pranz orice imi face mama dar nu bag in mine toot din farfurie ci jumate si fara paine iar la cina cereale cu lapte, oua fierte sau salata verde sau nimic si desugir in fiecare zi cam 30 min sport seara (intre mese mai mananc cate un fruct) dau funda!happy

1 răspuns:
| monyk a răspuns:

Bunak,fiecare slabeste in functie de organism, cel mai important e sa ai 3 mese pe zi, micul dejun sa fie cel mai consistent si seara sa mananci cat mai slab in calori si inainte de ora 18.Fructe,legume,iaurturile,poti sa le mananci la orice ora dar de obicei sa nu mananci seara fructe.Si ca sa slabesti nu trebuie sa te infometezi ci sa iti stabilesti alimentatia si sa tii cont de caloriile mancarurilor.