| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa trimit o scrisoare in S.U.A. Intrebarea mea este : Imi trebuie un anumit tip de plic/timbre? Cam cat ar costa sa o trimit?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Scrii pe plic adresa completa la destinaar si la expeditor si te duci cu ea la posta.
Posta ti-o va cantarii si in functie de codul postal si tara respectiva, vei platii cat face.
Ei iti vor da timbre acolo, de banii aia, pe care tu le lipesti pe plic si pui la cutia postala.