| SofiaMaria32567 a întrebat:

Buna TPU! Vreau sa vă întreb ceva sau mai degrabă să vă cer niste sfaturi și niște păreri, ideea este că eu vreau sa incerc sa îmi schimb comportamentul și nu stiu cum sa o fac.Nu stiu dacă știți genul acela de prieten care are răspunsuri bune la toate întrebările tale și nu da foarte mult din casă și știe ce să zica la modul că e echilibrat cu toate și cam așa aș vrea să fiu și eu, pentru că, comportamentul meu acum e foarte diferit de cum vreau sa fie adică eu vorbesc foarte mult și nu mai vreau sa fac asta și de foarte multe ori nu gândesc ce spun și îmi spun părerea fara sa mi-o ceara cineva. Sper să mă puteți ajuta pentru că pentru mine asta ar fi foarte important! Multumesc! dau funda ❤️❤️

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi simplu... gândești mai mult înainte laughing) filtrezi ce vrei să spui și îți dai seama dacă merită sau nu spus. iar părerea n-o spui dacă nu-ți este cerută... sau eventual poți întreba : vrei sfatul meu?

| CassiusAlexander a răspuns:

Bravo. Un început bun. Sincer de multe ori a fi echilibrat e ceva înnăscut, dar se poate învăța. Va trebui ca mereu după ce spui ceva să te gândești dacă a fost sau nu folositor și dacă era necesar. De multe ori răspunsul este nu, dar așa înveți.

| SofiaMaria32567 explică (pentru CassiusAlexander):

Mulțumesc de răspuns o sa incerc sa fac asta sper să mă ajute!