| oFataVisatoare a întrebat:

Vreau sa vă întreb, voi credeți în dragoste adevărată? Adică...am 14 ani, sunt fata, și știu, sunt mica, nu, nu mă gândesc la dragoste și chestii dar în lumea în care trăim noi fetele deja și-au pierdut virginitatea și nu vreau sa fiu la fel că ele! Oare, mai exista dragoste adevărat? Îmi este așa de frica de viitor, pentru că nu știu ce mă aștepta! Cu școală o duc bine, și vreau să fiu ceva in viața! Dar nu știu ce-mi rezerva viitorul, și mi-e frica ca o sa fiu nefericita și cum sunt băieții din zilele noastre...Tot ce vreau, este simplu, sa fiu "curata" până când mă căsătoresc. Dau funda pentru cel mai bun răspuns

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

E o intrebare buna...

Insa, din pacate, cu dragostea totul e complicat.
Sunt multe persoane care doresc sa gaseasca acea dragoste adevarata.
Dar pentru asta, trebuie sa ai mare noroc, atat cat sa o gasesti, si cel mai mult, sa reziste in timp.
De multe ori avem impresia ca am gasit dragostea aia adevarata, dar in timp isi pierde din intensitate, se stinge, aici e problema.

Ar fi multe de spus, dar nu-si au rostul.

Tie, nu stiu ce sfaturi as putea sa-ti dau.
Si eu sunt baiat, si imi cunosc semenii, stiu ca sunt in stare sa-ti promita totul, si chestii, dar, aparentele inseala.
Trebuie sa fii atenta la cei ce te "santajeaza" acel gen de tipi nu merita efortul/atentia/dragostea/suferinta ta.
Daca un tip te va face sa te simti vinovata, inferioara, nu te merita.
Cand vei da de un tip care e dispus sa te inteleaga, sa te ajute, sa te astepte, atunci da, acel tip e de pastrat cat timp ramane asa.

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Curata"...de unde scoateți tâmpeniile astea?
Nu știi ce înseamnă să te simți "murdară" si crede-mă,sexul,în mod normal,nu te face mai puțin curată.Nu contează dacă e după/înainte de căsătorie.
Poți să fii ceva în viață indiferent de vârsta la care te dezvirginezi.Cât despre dragostea adevărată,dacă există sau nu, ai să-ți dai seama singură, dar cu condiția să renunți la ideea ta de a rămâne virgină până la căsătorie. Dacă nu experimentezi, nu vei ști ce ai nevoie, nu numai legat de sex, ci și pe plan sentimental.
Crezi că dacă ești virgină vei avea o viață de cuplu perfectă? Câteva picături de sânge(presupunând că vei sângera)vor face diferența dintre dragoste pe interes și dragoste adevărată?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da exista, fie ca credem sau nu credem, e ceva genetic, orice om simte iubirea, uni mai putin alti mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stii sa scrii corect "sunt" laughing
Normal ca nu exista asa ceva, nici dragostea in sine nu exista.
E doar o stare indusa de 3 substante chimice in exces. La varsta aia pare ca abia sa fii intrat in chimia anorganica si nu merita sa explic, dar asa e interpretat de creier. Nu exista nici-un sentiment, doar diverse substante care creeaza halucinatii sau diverse efecte.

| fyndtnydt7u a răspuns:

Ești fix ceea ce îmi doresc? Eu nu am dat decât peste ușuratice și "prostuțe". Iubirea perfectă se caută, nu se așteaptă! Încearcă să studiezi oamenii, să te integrezi în colective care contribuie la cultura ta. Acolo o să găsești persoana pe care o vrei, nu pe străzi sau mai știu eu unde.