| lovefriends2046 a întrebat:

Vreau sa va spun ca de sarbatori am fost foarte fericita pentru ca am fost in familie dar azi tata s-a intors la lucru in alta tara iar mama urmeaza sa plece din nou in februarie iar eu m-am obisnuit deja cu amandoi iar acum imi este foarte grei fara tata si nu stiu ce voi face cand va pleca si mama. Va rog ajutati-ma cum sa fac sa nu mai plang atat cabd peaca ei. Si am uitat sa spun ca stau 3 luni. sad

Răspuns Câştigător
| sivvy a răspuns:

Tu trebuie sa te gandesti ca totul o sa fie bine.Si gaseste si tu ceva sa faci, nu stiu, poate ai o pasiunie pentru ceva(dansat, cantat, pictat)nu stiu.Si eu am trecut prin asa ceva si nu mi-a fost usor dar m-am obisnuit.Si stai calm/a ca nu este sfarsitul lumii.Parintii tai te iubesc si tu pe ei si totul o sa bine. Dupa cum iti zice numele,, believe"...crede ca totul o sa fie bine! Numai bine si crede-ma ca totul o sa fie bine (proprie experienta).

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Gandeste-te ca pleaca pentru sa-ti fie mai bine, pentru familie si nu are rost sa plangi, 3 luni trec repede

| byby54 a răspuns:

Offf... e trist intr-adevar. Tu trebuie sa fii tare si sa nu plangi, pentru ca trebuie sa te gandesti ca lor le este si mai greu si ca pleaca pentru a-ti fi si tie bine, sa ai tot ceea ce ai nevoie... Asa ca sa nu plangi, vei vedea ca timpul petrecut fara ei va trece foarte foarte repedewinking

| Căƚăʅιɳ a răspuns:

Nu ai ce sa faci si la mine e la fel dar cel mai important e sa intelegi tu ca ei nu stiu pleaca sa se distreze ei pleaca de nevoie
Crezi ca lor le place sa plece mereu?
Nu cred! Nu timpul o sa intelegi si nu o sa mai plangi
Un sfat:Atunci cand iti vine sa plangi du-te sau un prieten/a stai la o caterinca ceva de genul asta, Distreazate