| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va spun povestea mea, sper sa nu va plictisiti.Acum 4 luni am cunoscut un baiat pe facebook,la inceput mi se parea o prostie sa vorbesc cu el,nu-l cunosteam,dar cu timpul a inceput sa-mi placa sa vorbesc cu el,si am inceput sa simt ceva pentru el, incepusem sa tin la el, mi se parea o prostie pentru ca ne despart 40 de km si nu ne-am vazut niciodata, dar totusi simteam ceva pentru el.Am vorbit cat am vorbit iar dintr-o relatie de amicitie am ajuns la o relatie de iubire.Si ne-am intalnit 4 zile la rand,era totul asa de frumos,aveam incredere in tot ceea ce facea si ce spunea.Iar dupa acele intalniri,plimbari prin parc,imbratisari,saruturi,mangaieri,soapte, am inceput sa tin si mai mult la el, chiar prea mult doar dupa aproape 3 saptamani, si era totul asa de frumos.imi vorbea foarte frumos.se comporta foarte frumos cu mine, si asta m-a facut sa tin si mai mult la el.Doar ca acest vis nu a durat prea mult, dupa 3 saptamani mi-a spus ca trebuie sa ne despartim,la inceput nu mi-a spu adevaratul motiv,mi-a spus doar ca increderea mea e puternic zdruncinata,a spus asta pentru ca, cu o zi inainte m-am suparat putin pe el, dar mi-a trecut foarte repede.Si i-am spus ca nu acesta este motivul si sa-mi spuna adevaratul motiv.si mi-a spus si aevaratul motiv "M-am impacat cu fosta mea prietena". Cand am auzit asta parca tot cerul s-a prabusit peste mine, am inceput sa plang si nu stiam ce se intampla cu mine.toate astea mi le-a spus pe mess,m-am pus in pat si am inceput sa plang foarte tare.El a iesit de pe mess neputand sa m-ai stea,mai pe seara a intrat si am vorbit, mi-a explicat si asta a fost, a ales-o pe ea.care inainte sa fie cu mine el a fost lasat balta de ea pentru altul.Si am suferit mult,foarte mult, extrem de mult, si acum nu vreau sa ma plang dar sunt sigura ca cine a suferi si cine va citi aceste randuri va sti ce simt eu acum.Toata vara am suferit, nu stiam ce sa mai fac sa-mi fie bine. Oricum relatia lor nu a durat mult, dupa 4 zile s-au despartit,dar nu m-am putut impaca cu el,poate datorita orgoliului prea mare din partea noastra, a fost o perioada in care eu sufeream, iar el nu stiu ce facea.Au fost zile in care am m-ai vorbit...ii spuneam ca-mi este dor de el iar el imi spunea la fel.dar asta nu schimba nimic. Dupa o perioada in care am inceput sa nu-i mai arat ca sufar asa de tare chiar daca eu eram distrusa, asta pentru ca am tinut foarte mult la el si a fost al doilea prieten, doar ca am facut unele lucruri pe care cu primul prieten nu le-am facut.si mi-e foarte greu sa uit.El a inceput sa vorbeasca cu mine.Intr-o zi am avut o discuti legata de noi doi.el mi-a spus ca-i pare rau pentru tot raul pe care mi l-a facut si ca nu a incetat niciodata sa se gandeasca la mine.Parea atat de sincer,atat de dulce,a doua zi ne-am impacat,dar nu a mers a spus ca a pus pe facebook intr-o relatie cu mine si daca voi da accept iar eu i-am spus ca da,mai pe seara am vazut ca a ster de pe facebook si dupa am vazut ca m-a scos de la "intr-o relatie" si l-am intrebat ce s-a intamplat iar el a spus ca a vrut doar sa ascunda de cineva si ca asta nu va schimba nimic eu voi ramane tot a lui, si l-am intrebat daca m-ai exista vreo persoana intre noi doi, iar el a spus ca si ca nu stie ce se va intampla.Ne-am intalnit, eram constienta ca dupa aceasta intalnire totul se va sfarsi.Ne-am intalnit si mi-a spus ca tine la mine, si ca-i pare foarte rau pentru tot si ca se uraste pentru tot ce mi-a facut.Intre noi exista o distanta de 40 km si mi-a spus ca pentru el relatiile la distanta nu merg.Si dupa toate acestea a stat cu mine, a fost o zi foarte frumoasa ultima noastra intalnire.a fost ca si la prima intalnire.Tin foarte mult la el.si a venit seara a trebuit sa plec,nu ne vom m-ai intalni niciodata,i-am cerut sa incerce sa ma bage cat mai putin in seama pe mess, chiar daca nu-mi doresc asta, dar nu stiu ce sa fac ca sa-l pot uita si sa-mi fie si mie bine.Si stiu ca si el m-ai tine la mine.Ce sa fac? cum sa-l uit? imi doresc sa ma impac cu el, pentru ca stiu ca daca voi incerca voi reusi...dar ce ma fac eu daca nu va merge? Dar ce ma fac eu acum cu inima si sufletul meu? Distanta chiar desparte? Si mi-e dor de acea ultima intalnire si stiu ca si lui ii este dor.EL, el e cam aerian.am observat asta,cryingcrying offf il iubesc.Si sunt constienta ca voi suferi iar si iar si iar, Sa-l ignor? Nu pot.Sa incep sa vorbesc cu el? Nu stiu,ce sa fac? Va rog sa ma ajuta-i.V-am spus toate astea pentru ca nu stiu cui sa ma-i spun,nu stiu ce sa ma fac cu mine.El inca tine la mine.
S-a intalnit cu prietena mea si a inceput sa-si dea drumul la gura sa-i spuna ca s-a intalnit cu mine,si ia mai spus ca "tu nu o cunosti pe ea cum o cunosc eu" si ia aratat bratara pe care i-am dat-o eu lui,scria numelue lui pe ea,De ce a facut asta? Dc i-a spus prietenei mele? Ea nu stia ca m-am intalnit cu el. Vreau sa zambesc si eu,vreau sa-si de-a seam cat de mult tin la el, mi-a frica.[Sunt sigura ca cine va cit aceste randuri dintre persoanele care ma cunosc isi vor da seama ca e vorba de MINE.]Accept orice sfat, doar ajutati-ma va rog! De ce doare atat de mult? Dc e distanta aceasta?sad

8 răspunsuri:
| Hater a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa iti stergi contul de facebook.Vezi ca nu iti face bine? In primul rand pentru ca esti un copil emotiv si nici macar nu iti dai seama ce inseamna jumatate din expresiile pe care le-ai folosit mai sus referitor la capitolul dragoste.Si cred ca daca l-ai sterge timpul tau pentru abordatrea gramaticii limbii romane ar fi mai indelungat.Un lucru important zic eu.Iesi afara si cunoaste oameni adevarati.Peste 5 ani daca o sa citesti textul acesta vei avea aceiasi parere cu a mea.Deocamdata sunt un Hater pentru tine.Sa ai o viata frumoasa!

| Roxana_1758 a răspuns:

O sa iti povestesc pe scurt povestea mea..si eu m-am indragostit, adevarul e ca nu pe facebook, dar m-am indragostit si incepusem usor usor sa tin la el. ajunsesem sa il iubesc atat de mult incat puteam face orice..in fine, pana la urma am fost impreuna, si dupa 3 saptamani cum ai zis si tu, s-a impacat cu fost..la fel ca la tine, nu a tinut mult.1, 2 luni. apoi iar a venit la mine..bineinteles cand iubesti nu poti sa refuzi si am acceptat pentru a2a oara dar din nou dupa o saptamana ne-am despartit fara motiv.a3a si ultima oara am stat impreuna, ne iubeam, eu una enorm si la fel si el(vara lui e prietena mea)..la 1 luna si putin a aflat ca trebuie sa plece in Germania pentru 6 luni..Am plans, dar mi-a trecut cu gandul ca vom continua si ca vom fi din noi aman2

| neutrino a răspuns:

Atunci cand ai sa intelegi sensul cuvintelor "prieten" si "iubit", atunci ai sa intelegi ca asa ceva nu se cauta si nu se pot gasi pe facebook. Duci viata pe care ti-o doresti, deci nu ai motiv sa te plangi.

| HDeNiSaR a răspuns:

Pentru ce suferi, dacă caută mereu scuze când e vorba de tine!
Dacă ţinea cât negru sub unghie la tine nu căuta scuza cu distanţa şi nu se împaca cu cealaltă persoană.
Şi ține minte că mănânci un sac de sare cu o persoană, ai impresia că o cunoşti şi tu habar nu ai de 0, 01% din personalitatea sa … în caz general.

| Denis777 a răspuns:

Cati ani ai frate 4? daca ai nevoie de un sfat baga id asta edy9831

| GeutzzaaTha a răspuns:

In primul rand: nu poti sa te indragostesti pe fb! Inteleg ca suferi acum dar vad ca esti la inceput(adica nu ai inceput de mult timp sa.ti faci iubiti)..nu poti sa il iubesti..esti mica.pur si simplu tii la el.dar crede.ma ca toate or sa treaca..am trecut prin asta si nu imi vine sa cred dar dupa ce m.am despartit de al doiea iubit am zis:nu pot sa trec peste asta..il vreau inapoi..il iubesc.dar nu era adevarat.Am trecut peste..am intalnit pe cineva de 1000 de ori mai bun decat el si acum cand ma gandesc la ce am putut sa spun atunci ma bufneste rasul.O sa treci si tu peste asta.Cum am mai spus esti la inceput si o sa intalnesti altul sau altiiwinking..si in + ce o sa faci? o sa plangi dupa fiecare desparyre si o sa zici ca il iubesti si ca nu poti trai fara el? NU! viata merge inainte..asta e varsta: te indragostesti, iubesti, te desparyi, suferi, te indragostesti iar si iar suferi si tot asa.Un sfat:incearca sa iesi pe afara cu prietenele. poate intalnesti pe altul mai bun decat fostulwinking Multa bafta si noroc in dragoste! :*

| adryyyyyyyyyy a răspuns:

Eu cred ca ar fi cel mai bine sa va impacatiwinking ..vei vedea ca lucrurile se vor aranja de la sine..trebuie doar sa ai speranta ca totul va fi bine si sa incerci :''incercarea moarte nu are''...incercati sa va acordati o ultima sansa relatiei voastre happy P.S. am trecut si eu prin asa ceva si iti inteleg durerea din suflet. bafta!

| adrianxxl a răspuns:

Mai taie din iubit dal dracu